Klimada Kendin Yap Devri

Klimada Kendin Yap Devri

GREE Electric App. ‘ın geliştirdiği , 2 dizayn patenti, 210 buluş patenti ve 150 faydalı model patenti dahil olmak üzere 360’tan fazla patente sahip G-Tech Duvar Tipi Klima Serisi dünyada büyüyen bir akım olan DIY (DO IT YOURSELF)-Kendin Yap felsefesine dayanıyor. Sağlıklı klima kullanımının ilk şartı düzenli temizlik.  Toz birikimi ikincil bir kirliliğe yol açarak sağlığa zararlı mikroorganizma oluşumuna sebep olmaktadır. Araştırmalar gösteriyor ki insanlar yaşamlarının %90 nı kapalı alanlarda çalışarak ve % 65 zamanlarını evlerinde geçirmektedir. İç ortamdaki mikroorganizmalar, astım, alerjik rinit, kronik bronşit ve hatta enfeksiyonel rahatsızlara sebep olmaktadır.

Klima temizliğini profesyonel bir destek almadan yapmak nerede ise imkansız. Evde kendi başımıza klimanın filtresi hariç herhangi bir yerini temizlememiz mümkün olmuyor.  Profesyonel servisler için bile iç ünite elektrik kutusunu ve fan miline müdahale etmek zahmetli ve zaman alan bir işlem.

Klima kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak ve yaşam kalitesini yükseltecek teknolojilere imza atan GREE , bu ihtiyaç için G-TECH Serisini geliştirdi.

Bir çok tasarım üzerinde çalışıldıktan sonra, kullanıcıların herhangi bir elektrikli bileşene dokunmadan tozlu parçaları güvenli bir şekilde temizlemelerini sağlayan iç ünite için yepyeni bir tasarım oluşturdu. Bu tasarım , klimanın içini temiz tutmaya, ikinci kirliliği azaltmaya ve kullanıcıların sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır.

5 ADIMDA TEMİZLİK

G-Tech tasarımı ilk 4 adımda yapılacak temizliğin son kullanıcı tarafından kolaylıkla yapılmasına imkan vermektedir. Son 5. Adım Evaporatör temizliği ise dönemsel olarak profesyonel bir servis tarafından yapılır.

1.ADIM : FİLTRE Temizliği

Filtre kolaylıkla çıkarılabilir. Ilık temiz su ve nötr bir deterjan ile temizleyerek kendi kendine kurumaya bırakılır.

  1. ADIM : Hava Yönelendirme Kanadı Temizliği

Hava yönlendirme kanadı kullanıcı tarafından sökülerek ılık suda yıkanarak temizlenir.

  1. ADIM : Hava Üfleme Kanalı Temizliği

Hava üfleme kanalı vidalarından sökülerek ılık suda yıkanır.

4.ADIM : Fan Milinin Temizliği

Fan mili sökülerek ıslak bir bez ile temizlenir.

  1. ADIM Evaporatör Temizliği

Bu aşamanın profesyonel bir servis ekibi tarafından yapılası gereklidir.

Yeni Deneyim: Elektrik Bağlantısı olmadan Temizlik

Kullanıcı herhangi bir elektrikli parçaya dokunmadan üniteyi kolayca sökebilir. G-Tech için, yıkanabilir tüm parçalar elektrikli bileşenler içermez. Kullanıcı klima için daha güvenli ve daha güvenilir bir şekilde derinlemesine temizlik yapabilir.

5 Adımda temizlik için bileşenleri çıkardıktan sonra, tüm elektrikli parçalar montaj  askısı ile birlikte duvarda bırakılır.

3D Kavisli Hava Akımı

Spiral ve geniş açılı hava üfleme için tamamen yeni bir hava üfleme kanadı tasarımı gerçekleştirilmiştir.  Hava salınım kanatçıkları daha az rüzgar direnciyle karşılaşması için dışarıya yerleştirilir. Hava akışı daha sessiz ve dengeli, doğal rüzgar gibidir.

Multi Fonksiyonel Filtre ve Cold Plasma

Cold Plasma özelliği ile klimanın çalıstığı alanda negatif ve pozitif plazmalar serbest bırakarak sterilize, dezenfekte ve kokudan arınmış bir hava elde edilmesini sağlar. Cold Plasma iç ortam havasını zararlı maddelerden, kokulardan , toz , polen, akar gibi pek çok kirleticiden arındırır.

Yeni Nesil WiFi Kontrol

Standart bulunan WİFİ özelliği ile “Gree+” kontrol sistemi sayesinde klima cihazınızı cep telefonu ve tablet bilgisayarınızla uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Klima

Klima

Klima

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

97. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: