Aldağ Banner
Aldağ Banner

MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri

MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri

MİMSAN Grup’un CEO’su H. Ahmet İlhan, “Kazan teknolojilerinde yanma sonucu oluşan ısı enerjisinin maksimum seviyelerde olması yakıt tüketimini düşürüyor.

MİMSAN olarak kazan teknolojilerimizde %85’e varan oranlarda yüksek yanma verimi sağlıyoruz. Bu sayede yakıt tüketimi azalıyor ve buna bağlı olarak atmosfere salınan atık gazlar da aynı oranda düşüyor.

İnovatif kazan teknolojileri ile Türkiye ısıtma sektörünün lider markası olan MİMSAN’ın %85’e varan oranlarda yüksek yanma verimi sağlayan katı yakıtlı merkezi ve bireysel ısıtma sistemleri

ile yatırım, üç yıl kadar kısa sürede kendini amorti ediyor.

Yukselen enerji maliyetlerinin hem bireylerin hem de işletmelerin düşük maliyetli enerji teknolojilerine olan talebini artırdığını belirten MİMSAN Grup’un CEO’su H. Ahmet İlhan konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Kazan teknolojilerinde yanma sonucu oluşan ısı enerjisinin maksimum seviyelerde olması yakıt tüketimini düşürüyor. MİMSAN olarak kazan teknolojilerimizde %85’e varan oranlarda yüksek yanma verimi sağlıyoruz. Bu sayede yakıt tüketimi azalıyor ve buna bağlı olarak atmosfere salınan atık gazlar da aynı oranda düşüyor. Ayrıca çevre dostu teknolojilerimizi tercih eden iş ortaklarımızın projelerine özel çözümler sunuyoruz. Terzi usulü ürettiğimiz kazan teknolojilerinin, ısı kaybı hesaplarının doğru bir şekilde yapılması da verimlilik açısından oldukça önemli. Bu noktada alanında uzman mühendislerimiz, gerekli hesaplamaları yaparak, müşterilerimizin ihtiyacına uygun kapasiteleri belirliyorlar. Sunmuş olduğumuz bu hizmetle, yüksek emniyet katsayıları sonucu yüksek kapasitede seçilen cihazların, düşük yüklerde ve dolayısıyla düşük verimle çalıştırılarak gereksiz enerji sarfiyatı yaratmasının önüne geçmiş oluyoruz.”

Merkezi ısıtma sistemlerinde enerjinin verimli kullanımına dikkat çeken İlhan “Enerji’nin %75’ini ithal ediyoruz. Binalar ve işletmelerde enerji verimliliği oldukça önemli, atık enerji miktarını azaltarak çevremizi koruyabilir, enerji maliyetlerini düşürebiliriz. Çünkü Türkiye’de enerjinin %35’i binalarda tüketiliyor. Bu enerjinin %85’i ise ısıtma ve soğutmada kullanılıyor. Ayrıca  2015 TÜİK verilerine göre, Türkiye’nin yıllık sera gazı emisyonu, 475 milyon ton/yıldır.

Bu değerin %12’si ise binalardaki ısıtma sistemlerinden kaynaklıdır. İşte bu nedenle iş süreçlerimizin merkezine enerji ve çevreyi koyduk. Tüm ürün geliştirme çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Çevreye duyarlı ürün ve sistemler ile her türlü yakıtı (biyokutle, katı, sıvı, gaz vb.) yakarak, enerji kaynaklarını değerlendirmeyi ve ülke ekonomisine katkı sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Katı yakıtlı merkezi ve bireysel ısıtma sistemleri hakkında da bilgiler veren İlhan :“Katı Yakıtlı Üç Geçişli Manuel ve Otomatik Yüklemeli Merkezi Sistem Sıcak Su Kazanlarımız ile %85’e varan oranlarda yüksek yanma verimi sağlayarak, düşük işletme maliyetleri ve uzun kullanım ömrü sunuyoruz. Düşük gaz emisyon değerleri ile çevreye dost tasarlanan MSK model kazanlarımız da otomatik yakıt yükleme sistemi bulunuyor. Yakıt yüklemesi alttan, helezon vasıtası ile gerçekleştirilirken, yanma üstte devam ediyor. Helezon yükleme sisteminin özel tasarımı ile dumanın helezon borusundan, bunkere geçişini engelleyerek verimli bir yanma sağlıyoruz.”

mimsan

mimsan

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kazan Mimsan teknoloji

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: