Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

İstanbul Yeni Havalimanı’nın temelden çatıya yalıtımı İzocam’a emanet

3 Dakika Okuma

Türkiye’de yalıtım sektörüne bilgi birikimi ve tecrübesi ile rehberlik eden İzocam, dikkatleri üzerine toplayan projelere ürün sağlamaya devam ediyor. İstanbul Yeni Havalimanı’nın çatı yalıtımı İzocam Camyünü, temel yalıtımları İzocam Foamboard ile yapılıyor, havalandırma tesisatının yalıtımında ise İzocam ürünleri kullanılıyor.

Havacılıkta geleceğin kapılarını aralayacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın temelden çatıya, ısıtma tesisatından havalandırma kanallarına kadar yalıtıma ihtiyaç duyulan birçok alanında yalıtım sektörünün öncü markası İzocam tercih edildi.

İstanbul Yeni Havalimanı projesinin temel yalıtımında İzocam Foamboard ürünleri ve ısı merkezinde İzocam Camyünü ve Elastomerik Kauçuk Boru kullanıldı. Projenin havalandırma sisteminde de yine İzocam Camyünü ve Taşyünü yalıtım ürünleri tercih edildi. Çatı yalıtımı için 400.000 m² Camyünü Levha ve Camyünü Çatı Şiltesi sağlayan İzocam, projeye yoğun sevkiyatını sürdürüyor.

İzocam Genel Müdürü Levent Gökçe Türkiye’de inşa edilen en önemli projelerden biri olan İstanbul Yeni Havalimanı’nda İzocam ürünlerinin tercih edilmesinden gurur duyduklarını söyledi. “İzocam olarak yalnızca konutlara değil, fabrika, okul, hastane, otel ve sanayi binalarına da geniş yelpazede yalıtım ürünleri sağlıyoruz. Türkiye’nin 52 yıllık yalıtım firması olarak ülkemize ve toplumumuza fayda sağlayan, nitelikli projelerde yer almak bizim için gurur kaynağı… Bugüne kadar ürettiğimiz ürünlerle, ülkemizde 200 milyon ton petrole eşdeğer (TEP) enerji tasarrufunun gerçekleşmesinde katkıda bulunduk. Bu sayı 1,6 milyon depo benzine ve 80 yıllık petrol üretimimize eşdeğerdir. İzocam, şu anda da ürettiği ürünler ve yer aldığı büyük projerlerle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya çıkarılabilir kapasitesi ile 350’den fazla destinasyona uçuş imkanı sağlayacak olan İstanbul Yeni Havalimanı büyük bir yükü taşıyacak, ulusal ve uluslararası alanda ulaşıma ilerleme ve kolaylık getirecek çok önemli bir proje. Böyle bir projede, çatıda kullanılan Camyününden temelde uygulanan Foamboard ürününe kadar İzocam ürünlerinin tercih edilmesi; ısıtma tesisatından, havalandırma kanallarında uygulanacak yalıtıma kadar, İzocam’ın geniş ürün yelpazesinden ve uzmanlığından yararlanılması bizleri son derece mutlu etti” dedi.

Bir Cevap Yazın