Aldağ Banner
Aldağ Banner

İmbat İklimlendirmeden “Taşınabilir” Çözümler

İmbat İklimlendirmeden “Taşınabilir” Çözümler

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’nin ağırlık olarak Avrupa pazarına ihraç ettiği taşınabilir paket klima cihazları, iklimlendirmenin kesintisiz sürmesi istenen geçici süreli mekanlar ile gereken durumlarda acil ihtiyaç olunan mekanlarda kullanılmaktadır. Sahip olduğu yenilikçi ürün ve hizmet anlayışıyla İmbat, taşınabilir paket çatı tipi klima cihazlarının yanı sıra taşınabilir tam otomasyonlu klima santrali ve taşınabilir su soğutma grupları da üretmekte, iklimlendirmede taşınabilir çözümler sunmaktadır.

Eğlence ve hizmet sektörü başta olmak üzere farklı etkinlikler ve kurumsal organizasyonlar için Avrupa pazarında yaklaşık iki senedir ihraç edilen İmbat taşınabilir paket klima cihazları, taşınabilir iklimlendirmenin avantajlarının kullanılabileceği tüm projelerin iç ve dış ortam şartlarında kullanılmak üzere tasarlandı. Cihaz kapasitesi 35°C dış hava için 38 kW soğutma ve 34 kW heat pump ısıtma kapasitesine, 8.000 m3/h hava debisiyle G4 filtre ve 300 pa cihaz dışı basınca sahiptir. %10 taze hava oranı ve -10°C ye kadar dış havada Heat Pump olarak veya elektrikli ısıtma opsiyonuyla çalışmaktadır.

İmbat taşınabilir çatı tipi klima cihazları 32 A enerji ile ihtiyaç olan her yerde kullanılabilmekte, kolay priz adaptörü ile tak çalıştır avantajı sağlamaktadır. Cihazda standart olarak  yüksek verimli EC plug fanlar kullanılmakta, sessiz ve yüksek verimli scroll tip kompresör ve ozon tabakasına zarar vermeyen R-410 A tercih edilmektedir. Fan motoru ihtiyaca göre debi ve basıncı sabit tutacak elektronik kontrole sahiptir. Soğutucu gaz enjeksiyonunun optimal kontrolü için hassas konumlandırma yapan düşük güç tüketimi sağlayan elektronik genleşme vanası kullanılmaktadır. Cihazda dryer, gözetleme camı, elektronik genleşme vanası, yüksek basınç presostatı, alçak basınç presostatı, likit vanası ve süper heat termostatı standart olarak bulunmaktadır.

Dış Mekan ve İç Mekana Montaj İmkanı

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, iç ve dış ortam için tasarlanmış iki farklı taşınabilir çatı tipi klima alternatifi sunmaktadır. Dış ortam için tasarlanan TSE-121 model taşınabilir dış ortam çatı tipi klima cihazı kondenserinde aksiyal tip, kendinden motorlu, sessiz ve yüksek verimli fanlar, opsiyonel olarak hız kontrollü ve EC fanlar kullanılmaktadır.

imbat

TSE-121 modeli

İç ortama montaj yapılabilen taşınabilir çatı tipi klima cihazı olan T-RT-121 modeli ise kondenserinde radyal AC plug tip, direk akuple motorlu, sessiz ve yüksek verimli fanlar, opsiyonel olarak hız kontrollü ve EC plug fanlar kullanılmaktadır.

imbat

T-RT-121 Modeli

Eco-Design Kriterlerine Uygunluk

İmbat taşınabilir klima cihazları, düşük C02 emisyonu için tam ve kısmi yüklerde yüksek verimli olup ERP-Eco Design kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır.

Sistem Güvenilirliği ve Sürekliliği

İmbat taşınabilir klima cihazları, işletme, kurulum, servis ve bakım kolaylığı sunmaktadır. Enerji kesintisi halinde, yeniden enerji sağladığında cihaz otomatik olarak çalışmaya devam etmektedir. Enerji kesintilerinde mikroişlemcinin programı silinmemektedir. Tüm elektrik kablolama işlemleri uluslararası standartlarda renk ve numaralandırmaya sahiptir. Kumanda panosu giriş çıkışları IP 65 korumaya sahiptir. Kumanda panosunda üç fazı da kapatan aç/kapa şalter bulunmaktadır.

IoT ile Akıllı Kullanım

Cihaz, gelişmiş kontrol sistemine sahiptir ve tam otomatik çalışmasını sağlayan mikroişlemci tarafından kontrol edilmektedir. Uzaktan kumanda ve kontrol ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilme özelliğiyle uzaktan set değerleri izlenebilir veya ayarlanabilir yapıdadır. Değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanmakta, maksimum enerji tasarrufu sağlamaktadır.

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’nin tüm ürünlerinde olduğu gibi opsiyonel olarak sunulan IoT uygulaması sayesinde ölçülen ve gerçek zamanlı kaydedilen değerlerin analiz edilmesi mümkün olmaktadır. Elde edilen sonuçlara göre daha iyi hizmet, daha iyi bakım için karar verme, gerçek zamanlı olarak müdahale ederek sistemin sağlıklı çalışması ve sürekliliği sağlanmaktadır.

Taşınabilir Gövde, Kolay Kurulum ve Montaj

Darbe koruyucularıyla güçlendirilmiş titreşime dayanıklı gövde yapısıyla, alttan ve üstten taşıma imkanı olan İmbat taşınabilir çatı tipi klimalar, bir yerden başka bir yere kolayca taşınabilir, kolay kurulum için gerekli her türlü donanımı ile ilk çalıştırma ve işletmeye alınması hızlı; servis ve bakımı kolaydır. Cihaz gövdesi dış ortamda çalışmaya uygun termosetting polyester boyalı galvaniz saçtan üretilmiştir. Cihaz kaidesi cihaz büyüklüğüne göre 100-200 mm yüksekliğinde galvaniz çelik üzeri elektrostatik toz boya ile kaplanmıştır.

Modüler Kullanım İmkanı

Bir sistem ne kadar bağımsız ise değişim o kadar hızlı olabilmekte , dolayısıyla daha büyük kapasite ihtiyacı için cihazın katları ile cevap verilebilmektedir.Taşınabilir  paket klima cihazları  kaskat sistem ile 760 kW kapasiteye kadar proje uygulamalarında tek noktadan yirmi cihaza kadar ayrı ayrı kullanılabilmedir.

Taşınabilir İklimlendirme ve Soğutma Cihazları Hangi Durumlarda Kullanılmaktadır?

Elektrik kesintisi,  beklenmedik arızalar ve doğal felaketler gibi acil bir durumlarda riskleri azaltmakta veya felaketin neden olduğu zarardan kurtulma için çözüm olmaktadır. Eğlence ve hizmet sektörü başta olmak üzere, fuarlar, konserler, festivaller, yarışmalar, organizasyonlar ve diğer özel etkinlikler veya mevsimsel dönemlerde soğutma ihtiyacı olan işler için taşınabilir iklimlendirme ve soğutma cihazları ideal çözüm olmaktadır. Ayrıca, mevcut soğutma sistemi kapasitesi aşıldığında ve ek soğutma talebi olduğunda, taşınabilir iklimlendirme ve soğutma cihazları hızlı çözüm imkanı sunmaktadır. İmbat taşınabilir klima cihazları da bu gibi durumlarda portatif ve verimli çözümler sunmaktadır.

Hastane, endüstriyel binalar veya veri merkezleri gibi tesislerin soğutma sistemlerinde beklenmeyen durumlarda, hizmet dışı kalma sorunlarının doğuracağı riski azaltmakta ve taşınabilir geçici soğutma cihazlarının hızlı yerleştirilmesiyle çözüm bulunabilmektedir.

İmbat taşınabilir klima cihazlarıyla planlanmış bakım amaçlı hizmeti durdurmada, iklimlendirme ve soğutma sisteminizi yeniden devreye almayla ilgili süre sıkıntısı ortadan kalkmakta, yenilemeler, tadilat veya değiştirme işlemleri sırasında kesintisiz soğutma sağlanabilmektedir.

Dünyada, taşınabilir iklimlendirme ve soğutma cihazlarının kiralama hizmeti yoluyla kullanımı gittikçe artmaktadır. Ülkemizde ise henüz aktif durumda olmayan kiralama hizmetleri, ilerleyen süreçte yeni nesil işlerden biri olarak biri olarak potansiyel barındırmaktadır. Özellikle bakım, işletme ve gerektiğinde ikinci el değeriyle uğraşmayacağınız iklimlendirme sistemlerinin kiralama hizmeti yoluyla temini muhasebe açısından direkt giderleşme olanağı da sunmaktadır. Avrupa ve Amerika’da çok yaygın olan kiralama hizmetleri sadece acil kısa süreli ihtiyaçlar için değil aynı zamanda uzun dönem ve satın alma opsiyonlu kiralama hizmetini de verebilmektedir.

İmbat Kalitesi ve Güveni

Eurovent sertifikasına sahip dünyada yedinci ve Türkiye’de ise ilk çatı tipi klimanın da sahibi olan İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, yüzde yüz yerli tasarım ve mühendislikle üretilen verimli ürünleriyle hem projelere hem de dünyaya kazanç sağlamaktadır.  Ar-Ge odaklı üretim anlayışıyla geliştirdiği yüksek verimli ve çözüm odaklı ürünlerinin hemen hemen yarısını Almanya, Avusturya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Rusya başta olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesine ve dünyadaki 50’den fazla ülkeye gerçekleştiren İmbat, bir yandan Türk mühendisliğini dünyaya ulaştırırken sanayimizin yerlileşmesi sürecine güvenilirliği ve kalitesiyle katkı koymaktadır.

imbat

imbat

imbat

imbat

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: