İmbat, 15.000’inci Cihazını Üretti

İmbat, 15.000’inci Cihazını Üretti

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve mühendislik idealleriyle yönetilerek bu topraklarda hem tasarım hem de üretim yapılabileceğini kanıtlayan İmbat İklimlendirme

ve Soğutma Sistemleri, İzmir-Kemalpaşa’da bulunan fabrikasında 15.000’inci cihazını üretti.

Kurulduğu 1991 yılından bu yana, kendine koyduğu hedeflere ulaşan ve hedeflerini daima bir adım ileri taşıyan İmbat, 29 yıllık deneyiminin 23 yılını kendi ürün tasarımını ve üretimini gerçekleştirerek tamamladı. 2020 yılına girerken İmbat, Türkiye’de kompresörlü soğutma ve iklimlendirme sistemlerindeki uzmanlığını, Kemalpaşa’da bulunan fabrikasında 15.000’inci cihaz üretimini gerçekleştirerek kutladı.

Ar-ge odaklı üretim anlayışıyla geliştirdiği yüksek verimli ve çözüm odaklı ürünleri tamamen yerli tasarım gücü ile hazırlayan İmbat,

ürünlerinin üretimini de kendi gerçekleştirerek Türk mühendisliğini dünyaya ulaştırmaktadır. Bugüne kadar sektöründe, Türkiye’nin birçok ilkini gerçekleştiren İmbat; dünyanın ilk çok kompresörlü VRV klima santralini, %100 yerli olarak ilk çok kompresörlü inverterli soğuk depoyu ve doğalgazlı çatı tipi klimayı, Türkiye’de tasarlanan ilk ve tek hassas kontrollü klimayı, dünyada yedinci Türkiye’de ise ilk tamamen yerli tasarıma ve Eurovent sertifikasına sahip çatı tipi klimayı sunmuştur. Bugün ise ar-ge faaliyetlerini resmi onaylı İmbat Ar-Ge Merkezi’nde sürdürmekte ve aynı anda birden fazla proje ile yenilikleri tasarlamaya devam etmektedir.

Ürünlerini, Türkiye’ye ve dünyada 40’ın üzerinde ülkeye sunan İmbat, ihracat stratejisi doğrultusunda yurt dışı pazarlarında da ilerlemesini sürdürmektedir. Kalitesi ve güvenilirliği dünyada kabul gören ürünleriyle büyüme gösteren İmbat, yurt dışı ağına eklediği Romanya, Rusya, Sırbistan, Portekiz, Almanya, Gürcistan, Avusturya, Polonya, Katar, Dubai, Kazakistan, Azerbaycan ve Türki Cumhuriyetler pazarlarıyla uluslararası pazarlardaki etkisini de arttırmaktadır.

Yüzde yerli ve özgün tasarımlarıyla, üretim gücüyle, ar-ge anlayışıyla ülkesine bir değer sunmayı görev edinen İmbat,

gerçekleştirdiği her üretimle bu değeri arttırmaktadır. Türkiye’nin mühendislik gücünü dünyaya taşıyan İmbat, deneyimini ve gücünü arttırarak çalışmaya ve üretmeye devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

94. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: