Aldağ Banner
Aldağ Banner

İklimlendirmede 30 Yıllık Deneyim: İmbat

İklimlendirmede 30 Yıllık Deneyim: İmbat

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, 30 yıllık deneyimiyle, sektörün iklimlendirme ihtiyaçlarına yönelik güvenilir, yenilikçi ve verimli ürünler üretiyor. Yüzde yüz yerli tasarım kabiliyetiyle üretim yapan ve Dünyada 4 farklı kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren İmbat’ın ürün grupları arasında farklı ihtiyaçlara çözüm sunan çatı tipi klima, su soğutma grubu, hassas kontrollü klima, hijyenik klima, soğuk depo, klima santrali, tropikal çatı tipi klima, taşınabilir klima, yolcu yürüme köprüsü kliması gibi çok sayıda ürün bulunuyor.

Mühendislik ve Ar-Ge Merkezli Üretim

Ürünlerini dünyaya satma başarısı gösteren İmbat’ın başarısının arkasında, kurulduğu günden itibaren mühendislik merkezli yenilikçi ve verimli bir üretime sahip olması yanında 2004 yılından itibaren Ar-Ge projeleri üretiyor olması yatıyor. Ayrıca İmbat, sektördeki 12 Ar-Ge merkezinden birine de sahip. Pazara sunduğu tüm ürünleri yüzde yüz yerli tasarım ve Türk mühendisliğiyle gerçekleştiren İmbat, mevcut ürünlerini daha verimli hale getirmekten ve yeni ürünler geliştirmekten hiç vazgeçmiyor. Mevcut ürünlerine ilave olarak İmbat Ar-Ge Merkezinde, tasarımlarında son aşamaya gelinmiş enerji tasarrufu ile verimliliği yüksek yeni ürün çalışmaları devam ediyor. Bu ürünlerden üç tanesi ise TÜBİTAK-TEYDEP tarafından Ar-Ge ve İnovasyon Projeleri kapsamında da destekleniyor.

ERP 2021 standartlarına uygun enerji verimliliği sunan ürünler üreten İmbat, Avrupa’da 2021 sonunda ülkemizde ise 2025’te uygulamaya geçilecek olan yeni F-Gaz Regülasyonu Protokolü’ne uygun olarak yıl sonuna kadar ürünlerini yeni gazlara uyumlu hale getiriyor.

Güvenilir Üretim, Verimli Ürünler

Sektörün iklimlendirme tarafında cihaz üreten ve pazarlayan İmbat’ın çatı tipi klimalar, hassas kontrollü klimalar, soğutma grupları ve soğuk depo cihazları öne çıkan ürünler olarak dikkat çekiyor. İmbat markalı ürünler, projeler için kaliteli mühendislik, çevre dostu nitelikler ve enerji verimliliği konusunda nitelikli çözümler sunuyor. Çevre dostu R-410A soğutucu gazının kullanılan cihazlar, günlük, haftalık programlanabilen, Modbus veya Bacnet bina yönetim sistemlerine uyumlu, uzaktan kumanda kontrolü ile kullanıcılarına gerekli mahal iklimlendirmesini oda içinden kontrol edebilme imkanı sunmaktadır. Birden fazla kompresörlü cihazlar, asimetrik soğutma devresi ile en az üç farklı kademede çalıştırarak gereksiz enerji sarfiyatını önleme özelliğindedir. EC plug fanlı modellerde üstün enerji tasarrufu sağlayabilen cihazlar, aynı zamanda yüksek duyulur ısı oranı ile mahallin ihtiyacı olan soğutma kapasitesini tam karşılamakta ve işletmeciye minimum işletim masrafı sağlamaktadır.

Eurovent Sertifikalı İmbat Çatı Tipi Klima

Çatı tipi klima alanında iç pazarda kendini ispatlamış ve çok çeşitli projelerde yer alan bir marka olan İmbat; bilinen global markaların yanı sıra Eurovent sertifikasını 2015 yılında alan dünyadaki yedinci ülkemizde ise tamamen yerli tasarımı gerçekleştiren Türkiye’deki ilk firma olma özelliğine sahip. Üretimini sertifikasyonla desteklemeye önem veren ve dünyada Eurovent sertifikasına sahip 13 firmadan biri olan İmbat, sertifikalı ürünlerinde A ve B enerji sınıfında yüksek verimli ürünler sunuyor. Avrupa başta olmak üzere çok sayıda ülkeye ihraç edilen İmbat çatı tipi klima cihazları İzmir Hilltown AVM, İstanbul Galataport, Kıyı İstanbul, İzmir Şehir Hastanesi, Ankara YDA ödüllü merkez binası ve Söğütözü binası, Aydın Örme Tekstil Fabrikası, Yeşim Tekstil, Maspo Enerji Jeotermal Enerji Santrali, Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi, Adana Şehir Hastanesi, Atatürk Olimpiyat Stadı gibi çok çeşitli ve prestijli projelerde kullanılıyor.

İmbat Hassas Kontrollü Klima ile Öne Çıkıyor

Yüzde yüz yerli tasarım olarak 2001 yılından bu yana üretilen İmbat hassas kontrollü klima sektörde özellikle son dönemde öne çıkan ürünlerden biri olma özelliği gösteriyor. İmbat hassas kontrollü klimalar, hassas sıcaklık ve nem kontrolü gereken çok çeşitli alanda kullanılabilmekle birlikte özellikle laboratuvarlar ve test odaları ile son dönemde ihtiyacın daha da arttığı veri depolama alanlarında, server ve arşiv odalarında aranan markalar arasındadır. İmbat hassas kontrollü klimalar ile ortam sıcaklığı daima, istenen değerde ve +/-%1°C’ye kadar tolerans ile ortam bağıl nem oranı ise istenen oranda ve +/-%2 RH’ye kadar tolerans ile sağlanmaktadır. İmbat üretimi çatı tipi klima ile hassas kontrollü klimalar, tamamen yerli tasarım ve yerli üretim niteliğiyle pazarda global rakiplerinin yanında başarıyla yer almaktadır. İmbat hassas kontrollü klimalarının tercih edildiği projeler arasında PETKİM, Türk Akımı, Milli Savunma Bakanlığı F35 Komuta Sistem Merkezi, Nipaş Tekstil, İzel Kimya, Eskişehir Teknik Üniversitesi, EnerjiSA Üretim Genel Müdürlük, MB Holding, Gülsan Holding Sentetik İplik Üretim Tesisi gibi çok çeşitli projeler sayılabilir. Yine yerli motor üretme çalışmalarına katılan TEI Turboşaft tesislerinde ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan İZLADAŞ Laboratuvarları’nda da İmbat hassas kontrollü klima cihazlarının kullanılmakta olması dikkat çekiyor.

Su Soğutma Gruplarında İmbat Standartları

İmbat su soğutma grupları, 30 yılı aşkın mühendislik birikimi ve deneyimi ile maksimum enerji verimliliği sağlıyor. İmbat su soğutma gruplarında, yüksek verimlilik için elektronik genleşme vanası, gelişmiş mikroişlemci kontrolü, yüksek verimli kompresörlerin kullanıldığı asimetrik soğutma sistemi, evaparatör ve kondenserde yüksek ısı transfer yüzey alanı, aşırı soğutma ve aşırı kızdırma devreleri standart olarak sunuluyor. Son dönemde yurtiçinde Şimşek Bisküvi, Trabzon Limanı, DHMİ Dalaman Havalimanı, Akvaplast, Mateks Tarım, Yedibilgeler Şarapevi gibi farklı projelerde yer alan İmbat su soğutma grubu, yurtdışında da özellikle Rusya’daki KZNM Kumaş ve Elyaf, IEK Group’un farklı şehirlerdeki fabrikalrında yer almakla birlikte Ukrayna’daki Dimanat Sugar, Azerbaycan’daki Gemikaya, Türkmenistan’daki Tolkun İçecek, Mauritius’taki Cervonic Company gibi farklı ülkelerde tercih ediliyor.

4 Kıtada 50’den Fazla Ülkeye İhracat

İmbat ilk ihracatını gerçekleştirdiği 2003 yılından bugüne 4 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yapmakta; Avrupa başta olmakla birlikte Asya, Afrika, Orta Doğu, Güney Amerika gibi çok geniş bir coğrafyaya ulaşmaktadır. Önemli Avrupa ülkelerinden Hint Okyanusu’nda küçük bir ada olan Mauritius adasına Uruguay’dan Kamerun’a kadar geniş bir coğrafyaya ihracat yapmaktadır. Dünya devi rakiplerinin sahası olan Avrupa’ya da ürün satabilen nadir Türk iklimlendirme şirketlerinden olan İmbat; satışlarının yaklaşık yarısını Almanya, Avusturya, Portekiz, Sırbistan, Rusya, İngiltere, İsviçre gibi önemli pazarlara gerçekleştirmektedir. Özellikle Romanya’da da farklı şehirlerde inşa edilen çok sayıda spor salonunda çatı tipi klima cihazları tercih edilmektedir.

Asya, Afrika ve Orta Doğu pazarında da özellikle Türk Cumhuriyetleri’nin tamamında çok çeşitli projede İmbat ürünleri uzun yıllardır kullanılmaktadır. Rusya gibi soğuk bir iklim alanı ile Dubai gibi sıcak iklim bölgelerine de ürünleriyle iklimlendirme çözümü sunmaktadır. Afrika ve Orta Doğu pazarında yer alınan projeler arasında Fas Kenitra Askeri Yerleşim Alanı, Cezayir Askeri Mühimmat Deposu, Kamerun Douala Japoma Stadyumu, Mısır’daki Yeşim Tekstil fabrikası, Katar’da konut projelerini saymak mümkündür. Ayrıca 2018 yılında geliştirdiği yolcu yürüme köprüsü kliması Kazakistan Atyrau Havalimanı, Nijer Havalimanı, Filipinler Havalimanı ve Rusya’daki Khabarovsk Havalimanı’nda kullanılmaktadır.

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, ithal markaların oldukça aktif ve ağırlıklı olduğu iklimlendirme pazarında, yüzde yüz yerli tasarım ve mühendislik kabiliyetiyle sektörün önemli oyuncularından biri olarak güçlenerek faaliyetlerini sürdürüyor. İmbat, istikrarlı bir çalışkanlıkla daha iyi teknolojilerle daha yaşanabilir bir çevre için 30 yıldır çalışmaya ve üretmeye devam ediyor.

İmbat

İmbat

İmbat

İmbat

İmbat

İmbat

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: