Hermetik Pompa Tasarımları ile Tehlikeli Sıvı Kaçaklarını Önleyen GemmeCotti Asit Pompaları

Hermetik Pompa Tasarımları ile Tehlikeli Sıvı Kaçaklarını Önleyen GemmeCotti Asit Pompaları

Asitler bilindiği üzere aşındırıcı bir etkiye sahip olduğundan, pompa içerisinde aside karşı dirençli malzemelerin kullanılması gerekiyor. Ekin Ailesi, “GemmeCotti Asit Pompaları” ile asidik özelliklere sahip bir sıvının, bir yerden başka bir yere aktarılmasını veya sirküle edilmesini sağlıyor. Bu pompaların mekanik tasarımları ve malzeme seçimi, kullanılan aside uygun olacak şekilde tasarlanıyor. Asit Pompaları, hermetik pompa tasarımları sayesinde yanıcı/patlayıcı, aşındırıcı sıvı, kimyasal maddeler gibi birçok alanda tehlike unsuru olabilecek sıvı kaçaklarını önlüyor. Normal şartlar altında çalıştırıldığında 10 yıldan fazla bakım-onarım gerektirmeden kullanım alanı sunan “GemmeCotti Asit Pompaları”, motor/pompa ayarına gerek kalmadan kolay kaplin bağlantı imkanı sunuyor.

Salmastrasız Manyetik Kaplinli Pompalar

Aşındırıcı ve tehlikeli sıvıları pompalamak için uygun ve özel sızdırmazlık tasarımına sahip olan Manyetik Kaplinli Pompalar, kaçağı ve emisyonu engelliyor. Tahrik miline yerleştirilen harici mıknatıs, hareketli akışkanı pompa boyunca döndürüyor ve hareket ettiren pervaneye bağlı iç kısma iletiyor. Bu sayede de transfer işlemi gerçekleşmiş oluyor. Salmastrasız yapı sayesinde herhangi bir sızıntı-akıntı problemini ortadan kaldırıyor.

Mekanik Salmastralı Santrifüj Pompalar

Sıvılarda bulunan katı uygulamalar için doğru çözüm olan Gemmecotti Salmastralı Santrifüj Pompalar, açık çarklı tasarımları ile kirli sıvıları ve akışkanları transfer etmeye izin veriyor. Salmastra, statik bir halka ve doğrudan motor miline bağlanan pompa şaftı üzerine yerleştirilmiş halkadan oluşuyor.

Salmastrasız Manyetik Kaplinli Pompalar ve Mekanik Salmastralı Santrifüj Pompalar olarak iki kategoride hizmete sunulan ürünler, ekosal işlemler, nükleer tesislerin bazı prosesleri, reaktör beslemesi, toplu kimyasal işlemler gibi birçok alanda kullanım alanı sağlıyor.

ekin-Gemmecotti-asit-pompalar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.