Grundfos Ticari Binalar Ekibi Mükad ile Birlikte Anlamlı Bir Etkinliğe Evsahipliği Yaptı

Grundfos Ticari Binalar Ekibi Mükad ile Birlikte Anlamlı Bir Etkinliğe Evsahipliği Yaptı

google-news

Kendine ve yeteneklerine güvenen bir kadın; dünyayı ve çevresindeki insanları yönlendirme, daha iyi hale getirme ve etrafına ilham verme gücüne sahiptir. Kadını bir lider olarak yetiştirip geliştirmenin anahtarı; kendilerine güven duymalarına ve bu güveni sürdürmelerine yardımcı olmaktır.

Grundfos sürdürülebilir ve karlı büyüme hedefine ulaşma yolunda, toplumdaki çeşitliliği yansıtan bir ekiple çalışmayı öncelikli tutar ve kadınları güçlendirmenin sürdürülebilir küresel gelişimin kritik bir aşaması olduğuna inanır. Kadınlar için cazip bir işveren olmayı, onları yetiştirip ve kariyer imkanları yaratarak şirket bünyesinde uzun yıllar tutabilmeyi, kendilerini keşfedebilecekleri bir iş ortamı sunmayı böylece de kendilerine güven oluşturup bu güveni sürdürmelerini ve geleceğin kadın liderlerine dönüşmelerine destek olmayı hedefler.

Bu global vizyona bağlı olarak; Grundfos Ticari Binalar Bölümü “Kariyer de yaparım, kendime de bakarım” adlı etkinlikte mühendis/mimar kadınlarla birlikte; anlamlı bir o kadar da birbirinden farklı konuları içeren bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.  İş dünyasındaki zerafet ile ilgili de konuşuldu ticari binalarda kullanılan pompalarla nasıl enerji tasarrufu sağlandığı da anlatıldı. MÜKAD Y.K. Başkanı Züleyha Özcan ve Grundfos Kilit Müşteriler Müdürü Volkan Çobankaya’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, mühendis kadınlar; çalışan kadının aklındaki en önemli ikilemlerden olan “İş dünyası zarif ve alımlı kadından çok maskülen kadın mı ister” konusunda ünlü modacı Neslihan Yargıcı’nın deneyiminden yararlandılar.

Kadınların desteklenmesi ve güçlendirilmesi adına çabamız ve aksiyonlarımız sonsuz bir yolculuktur. Bu konuda, Türkiye’de şimdiye kadar yaptıklarımız motive edici olsada, hedeften şaşmadan ilerlemek ve bu çabayı ve aktiviteleri sürekli kılmak gerektiğini biliyoruz.” diyor NATS Bölge Satış Direktörü Ehab Eshak “Kadınların; maskülen bir ortamda liderlik edebilmek için ihtiyaç duydukları güven, beceri ve etkiye sahip olmalarını sağlayan eğitim programları ve aktiviteler düzenlemenin yararına inanıyoruz. İş dünyası, kadınların güçlendirilmesine yatırım yapmanın faydalarını eninde sonunda fark edecek. Şirketlere, akademik kuruluşlara ve diğer organizasyonlara yeni ufuklar kazandıran birçok kadın var. Bu kadınlar, diğer kadınlara örnek ve ilham kaynağı olarak, neler yapabileceklerini ve kadınların gücünü gösterdi.”

Ticari Binalar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

119. Sayımız Yayında.