Aldağ Banner
Aldağ Banner

Gree Isı Pompası Sistemleri

Gree Isı Pompası Sistemleri

TLC Klima San. Ve Tic. A.Ş. distribütörü olduğu GREE Electric App. Inc’ın Isı pompası sistemlerinin satış ve uygulamasına hızlı bir şekilde başladı. Tüm dünyada hızla yayılan ve talep gören ısı pompası sistemleri arasında GREE’in ürettiği ürün ve çözümler teknoloji ve kullanım kolaylığı ile öne çıkmaktadır.

Gelişmiş ısı pompası teknolojisi kullanılan havadan suya ısı pompası Gree ısı pompaları, mahal Isıtması yanında sıcak yaz aylarında Soğutma yapan ve kullanıcının ihtiyacı olan Kullanım Sıcak Suyu da elde edebilen “Hepsi Bir Arada” bir üründür. Gree ısı pompaları atmosfere zarar vermeyen ekoloji dostu soğutucu akışkan olan R410A gazını kullanmaktadır. DC inverterli kompresörüyle yüksek performans ve DC fan motorunun kademesiz ayarlanmasıyla daha fazla hava debisi elde ederek 4,56 COP değeri sayesinde düşük enerji tüketerek tasarrufu sağlar.

Beş farklı çalışma modu sayesinde bir mahalin tüm ihtiyaçları olan Isıtma – Soğutma – Kullanım Sıcak Suyu Hazırlama – Isıtma + Kullanım Sıcak Suyu –  Soğutma + Kullanım Sıcak Suyu gibi tercih edebileceğiniz birçok alternatifi kullanıcının isteğine sunar.

Dış ortam sıcaklık çalışma aralığı ve farklı derecelerde su çıkış sıcaklık aralığının geniş olması sayesinde istenilen konfor sıcaklığı ve kullanım sıcak suyunu en düşük ve en yüksek hava sıcaklıklarında bile kesintisiz sistemde dolaştırabilmektedir.

Cihazların değişken dış hava sıcaklığına bağlı olarak en düşük ve en yüksek çalışma aralığı kışın -26°C,  yazın 50°C ye kadar geniş aralıkta çalışmasına imkan verir.

Dış hava sıcaklıklarının değişkenliğine bağlı olarak sistemde dolaşan suyun sıcaklık aralığı da soğutma, ısıtma ve kullanım sıcak suyu teminine bağlı olarak çıkış suyu sıcaklığı 70°C ye kadar kullanıcı tarafından ayarlanabilmektedir.

Çalışma Modu

Dış Ortam Sıcaklık Aralığı

(°C )

Soğutma -5~50
Isıtma -26~35
Sıcak Su -15~43
Soğutma + Sıcak Su -5~48
Isıtma + Sıcak Su -20~24

Yaygın olarak kullanılan kanatçık ile karşılaştırıldığında panjur kanatçığının ısı değiştirme verimi %5 daha yüksektir. İçi özel bir işlemle kalınlaştırılmış yivli bakır boru ısı değiştirici performansını en az %8 arttırır. Kompresör çıkışı ve fan hızı ayarlanarak, cihazın çalışma ses seviyesi 3dB(A) azaltılarak gece veya özel durumlar için daha sessiz çalışır.

Geniş çalışma gerilim aralığı sayesinde voltaj dalgalanmasının olabileceği yerlerde cihazın sürekli durmasının önüne geçerek kesintisiz konfor keyfi yaşatır. Otomatik arıza tespiti fonksiyonu ile elektrik enerjisinin gerilimi veya akımı normal aralığın dışına çıktığında dış ünite otomatik olarak korumayı başlatacaktır.

Akıllı sıcaklık kontrolü iç ortam hidrolik ünitesine tümleşiktir. Zaman ayarı saatlik veya günlük olarak yapılabilir. Bu şekilde sıcaklık, geceleri veya tatilde olduğunuz zamanlarda otomatik olarak düşürülür, böylelikle uyandığınızda veya eve geri döndüğünüzde rahat hissedeceğiniz kadar sıcaklık korunmuş olur.

Gree’nin ürün gamında bulunan Versati II serisi split ve Monoblok ısı pompaları, her türlü VRF iç ünitesiyle bağlanabilen ısı geri kazanımlı GMV5-Home serisi ve yüksek debili kullanım sıcak suyu elde etmenizi sağlayan Ticari tip Açık ve Kapalı sirkülasyonlu ısı pompası seçenekleri villa, konut, ofis, otel ve benzeri uygulamalarda kullanıcıya istediği konforu sağlayan çeşitli alternatiflerdir.

Talebe bağlı olarak ısı pompalarının genel özellikleri aşağıdaki gibidir.

  1. Versati II Split tip ısı pompaları 55°C su çıkış sıcaklığı elde edilebilir. Dış üniteler 8-10-12-14-16 kW kapasitededir. Kullanıcının ihtiyacına göre büyük kapasitelerde 1 faz ve 3 faz bağlanabilmektedir.
  2. Versati II Plus ısı pompaları 60°C su çıkış sıcaklığı elde edilebilir. Dış üniteler 8-10-12-14 kW kapasite aralığında olup 8 ve10 kW üniteler 1 faz, 12 ve 14 kW üniteler ise 3 faz çalışmaktadır.
  3. Versati II Monoblok ısı pompaları 60°C su çıkış sıcaklığı elde edilebilir. Dış üniteler 8-10-12-14 kW kapasite aralığında olup 8 ve10 kW üniteler 1 faz, 12 ve 14 kW üniteler ise 3 faz çalışmaktadır
  4. GMV5 Home ısı geri kazanımlı ısı pompaları VRF iç üniteleri ile bağlanabilen ısıtma ve soğutmayı sulu sistemle de tercih edebileceğiniz kullanım sıcak suyu üreten benzersiz bir ısı pompasıdır. Dış üniteler 12-14-16-22.4-28 kW kapasite aralığında sistem yerden ısıtma ve kullanım sıcak suyu üretmek için güneş paneliyle de desteklenebilir. Bir tek dış ünite ile VRF nin soğutma, sulu sistem yerden ısıtma ve bedava sıcak suyun konforunu yaşamak isteyen, ev, otel, restoran, spa, kafeterya gibi mekanlar için geliştirilmiş bir sistemdir.
  5. Ticari tip Açık ve Kapalı sirkülasyonlu ısı pompaları ile 60°C ve 70°C su çıkış sıcaklığı elde edilebilir. Bu sayede özellikle ısıtmada yüksek sıcaklıkta konfor isteyenler ve yüksek debide su ihtiyacının olduğu otel ve benzeri uygulamalar için en uygun çözüm olarak sunulabilir.

    Kapalı tip sirkülasyonlu ısı pompasının kapasiteleri 28-36-53 kW olup çıkış suyu sıcaklığı 60°C dir. Açık tip sirkülasyonlu ısı pompasının kapasiteleri 31-40-60 kW olup çıkış suyu sıcaklığı 70°C dir.

    Özellikle ticari tip cihazlarımızın 16 adete kadar kaskad uygulaması ile 848 kw ısıtma kapasitesine çıkabilmektedir. Tek bir kumandadan merkezi kontrol ile çalışma esnasında bir veya daha fazla dış ünitenin arızalanması halinde diğerleri sıcak su temin etmek için çalışmaya devam eder.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. monoblok gree ısı pompası müteahit arkadaş takacak banyoda ve mutfakta sıcak suyu nasıl kullanabilirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: