Aldağ Banner
Aldağ Banner

Flexiva Wind Serisi Esnek Hava Kanalları, Pazar Beklentilerini En Üst Düzeyde Karşılıyor

Flexiva Wind Serisi Esnek Hava Kanalları, Pazar Beklentilerini En Üst Düzeyde Karşılıyor

Geçmişte esnek kanallar, daha yüksek maliyetleri nedeniyle montajı daha kolay olsalar da, genellikle galvanizli çelik sacdan imal edilen sert kanal türlerine kıyasla sınırlı kullanım görmüştür. Esnek kanalların daha yüksek maliyeti ve statik sürtünme dolayısıyla hava akışının zayıflayabileceği düşüncesiyle esneklik avantajını yeterince öne çıkaramamıştır. Esnek hava kanalı teknolojilerindeki gelişmeler, bir yandan ürünü rekabetçi fiyat alanına çekerken öte yandan güçlendirilen fiziksel özellikleri sayesinde hava akışında zayıflama endişelerini ortadan kaldırmıştır.

Esnek hava kanalları, monte edildiği alan çevresinde oluşacak yangın riski ve yanıcı malzemelerin riski artırıcı tehlikesine karşın yanmaz ve alev iletmez özellikte olmaları, yangın güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır.

Esnek hava kanalları konusunda uzman kuruluş Işıl A.Ş.’nin uluslararası markası Flexiva’nın yanmaz özellikteki Wind serisi, iki kat alüminyumun, yüksek gerilime dayanımlı çelik tel ve polyester ile özel bir teknikle lamine edilerek ürettiği gövde yapısı sayesinde 250 C sıcaklığa kadar dayanıma sahiptir.

Havalandırma kanalları, sıcaklıkta önemli bir değişiklik olmaksızın, ısıtılmış veya soğutulmuş havayı sızdırmaz bir şekilde iletebilmelidir. Bu, kanalın yalıtılmasını gerektirir. Kanal için arzu edilen diğer bir özellik, bir binanın zeminleri, duvarları veya tavanları gibi kısıtlı alanlarda köşelerde kanal çalışmasının montajını sağlamak için esneklik, yani zarar görmeden bükülebilirliktir.

Dar ortamlarda rahat çalışma koşulları için daha fazla esneklik sunmak amacıyla polyester kullanılan esnek hava kanalları yanmaz özelliği sayesinde yapıların yangın güvenliği önemlerinin güçlü destekleyici unsurlarıdır.

Flexiva Wind serisini emsalsiz kılan özellikler arasında, rakipsiz basınç dayanımıdır. Pazardaki diğer ürünlerden farklı olarak 5.000 pascal basınca dayanımı, zorlu ortam ve çalışma koşullarında bile güvenilirliğini korumasını sağlar. Zira malzemedeki en küçük yırtılma veya kırılmalar bile ciddi performans kayıplarına neden olabilir.

ISO 9001-2008 kalite yönetim sistemi ile TS EN 13180 standardına uygun olarak imal edilen ve yangına kanşı yanmaz nitelikte oluşu CSTB M0 sertifikası ile belgelendirilen Wind ürün grubu, farklı kullanım ihtiyaçları için zengin alternatiflere sahiptir. İzoleli ve izolesiz ürün seçeneklerinin yanı sıra, yüksek gerilimli çelik tel, iç yüzeyinde gümüş iyon (Ag+) teknolojili antimikrobiyal polyester lamineli alüminyum kullanılarak üretilen Hygienic serisi, Ekoteks laboratuvarı sonuçlarına göre %99,9 antimikrobiyel özelliktedir, hijyen koşullarının kritik değerde olduğu alanlarda güvenle kullanılır. Perforeli üretim ile ses yalıtımı özelliğine sahip Sono serisi ise ses seviyesinin maksimum düşük tutulması istenen alanlarda ideal çözümdür. Hem hijyenin hem de düşük ses seviyesinin önemli olduğu ortamlar için Wind serisi, hava  sızdırmaz, çekme ve darbe dayanımı yüksek esnek hava kanallarını, her iki özel talebi en iyi seviyede karşılayabilecek bir çözüm olarak Sono Hygienic seçeneği ile pazar taleplerine cevap vermektedir.

Olası bir yangın halinde zehirli faz çıkışına yol açmayan Flexiva Wind Serisi Esnek Hava Kanalları, güvenlik kaygılarını ortadan kaldırırken, uzun ömür ve sorunsuz işletme koşulları beklentilerini de üst düzeyde karşılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Flexiva Wind

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: