Aldağ Banner
Aldağ Banner

Flexiva, Tüm Zamanlarının Satış Rekorunu Kırdı, Üretim Hacmini %45 Artırdı

Flexiva, Tüm Zamanlarının Satış Rekorunu Kırdı, Üretim Hacmini %45 Artırdı

2020, dünya tarihi için unutulmayacak yıllardan biri olacak. Türkiye’de ve dünya genelinde yaşayan nüfus, daha önce sahip olmadığı bir deneyimi, Koronavirüs salgını ile yaşadı. Hala devam eden bu sürecin, bugüne kadarki faturası çok ağır oldu. Bazı endüstriler, diğerlerinden daha büyük kırılganlıklar gösterdi. Süreç, havalandırmanın insan sağlığı üzerindeki önemini, bulaş riskini önemli ölçüde etkilemesi nedeniyle çok daha yüksek bir seviyeye taşıdı. Bu nedenle doğru havalandırma sistem ve uygulamaları, her zamankinden çok daha fazla öne çıktı. Doğru ürüne yatırım yapmak, böyle bir dönemde diğer pazar tercihlerinin önüne geçti.

Yine bu dönemde, doğru stratejilere sahip, süreç içindeki yönelimleri doğru öngörebilen kuruluşlar, varlıklarını koruyabilecek, hatta daha iyi konuma taşıyabilecek adımları atabildiler. Bunlardan birisi de Flexiva oldu. Flexiva, bu yıl tüm satış dönemlerinin ard arda rekorlarını kırdı. Ocak, Haziran ve Temmuz aylarından sonra Eylül ayında da önceki dönemlerinin en iyi satış başarısına imza attı.

Konuya ilişkin olarak Flexiva yetkililerinin verdiği bilgilere göre; pazarda, önceki yıla oranla %41 oranında daralma mevcut. Geçtiğimiz yıl 74 milyon metre kare olan ruhsat hacmi, bu yıl 44 milyon metrekare seviyesinde kaldı.

Buna rağmen üretim ve pazara arz hacmi düşmeyen, daralan pazardan daha büyük pay almayı başaran Flexiva’nın bu başarısı için yetkililer özetle şunları söyledi; “Bu dönemde, mal sevkiyatlarımızda gecikmelere neden olmaması açısından üretim hattımızı genişletmek zorunda kaldık. Makine parkurumuz neredeyse %45-50 oranında genişletildi. Beraberinde üretim hacmimizde bu ölçüde arttı. Bunu yaparken, çok önemli bir avantaja sahip olduğumuzun altını çizmeliyiz: Üretim hattımızdaki makinalarımız, tamamen kendi Ar-Ge Gurubumuzun tasarımlarıdır. Bu nedenle, yurtdışına know-how ödeme, makine ithal etme gibi yatırım maliyetlerimiz yok. Bu yeni yatırım kararlarımızda esneklik ve hızlı hareket kabiliyeti sağlıyor, yatırım kararlarımızı vakit kaybetmeksizin hayata geçirebiliyoruz. Kendi teknolojimizi geliştirebiliyor, üretebiliyor oluşumuz, esnek hava kanalları konusundaki liderliğimizi pekiştiriyor. Tüm bu avantajlarımız doğrultusunda, 2020 gibi netameli bir dönemde de pazar performansımızı en tepeye çıkarabildik. Tabii ki bununla birlikte üzerinde çalıştığımız yeni projelerimiz var. Bu dönem sadece satışımız üzerinde değil, yeni projelerimiz açısından da bazı kazanımlar getirdi. Yakında bunları sektörle paylaşabileceğimizi umuyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: