EYODER, Küresel ESCO Ağı Üyesi oldu

EYODER, Küresel ESCO Ağı Üyesi oldu

Türkiye’de enerji hizmet şirketlerini temsil eden tek sivil toplum kuruluşu olan Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği (EYODER), bu alanda dünya genelindeki çatı örgüt olan Global ESCO Network (Küresel ESCO Ağı) üyeliğine kabul edildi. EYODER Yönetim Kurulu Başkanı Onur Ünlü, bu üyelik ile enerji hizmetleri alanındaki uluslararası tecrübeyi Türkiye’ye taşımayı, iş birlikleri geliştirmeyi ve yeni finans kaynakları yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Enerjinin verimli ve sürdürülebilir üretilmesi, tüketilmesi ve yönetilmesi için enerji hizmet şirketleri (ESCO), sektör profesyonelleri, banka, finans ve sigorta şirketleri ile akademi dünyasını bir araya getiren Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği (EYODER), Global ESCO Network (Küresel ESCO Ağı) Üyesi oldu. Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) Kopenhag İklim Merkezi tarafından kurulan ve Verimlilik Değerleme Organizasyonu (EVO) ile ortaklaşa yönetilen Küresel ESCO Ağı, iklim değişikliği tehdidini azaltma ve Paris Anlaşması çerçevesinde belirlenen hedeflere yönelik çalışmalara katkı sunma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.  

Onur Ünlü: “Yeni iş birliklerini ve finans kaynaklarını ülkemize çekmeyi hedefliyoruz”

EYODER-Y-netim-Kurulu-Ba-kan-Onur-nl

Enerji hizmet şirketlerinin sürdürülebilir enerji yönetimi alanında tüm dünyada kritik bir rol üstlendiğini söyleyen EYODER Yönetim Kurulu Başkanı Onur Ünlü, “Enerji hizmet şirketleri sundukları yenilikçi enerji verimliliği çözümleri ve bu çözümlerin işletme sermayesine dokunmadan hayata geçirilmesini sağlayan bir finansman çözümü olan Enerji Performans Sözleşmeleri ile gerek iklim kriziyle mücadele gerekse firmaların rekabetçiliğinde kritik rol üstleniyor. Biz EYODER olarak, ülkemizde enerji hizmet şirketlerini temsil eden tek sivil toplum kuruluşuyuz ve 2010 yılından bu yana sektörün gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Küresel ESCO Ağı üyeliğimizle birlikte bu alandaki uluslararası tecrübeyi ülkemize taşıyacağız. Bu üyelik aynı zamanda global ölçekte yeni iş birliklerinin kapısını aralayacağı gibi yeni finans kaynaklarını ülkemize çekme noktasında da önemli fayda sağlayacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.