Danfoss Türkiye, sürdürülebilir şehirler için “Şehirleri Karbondan Arındırma Yolculuğu” etkinliği düzenledi

Danfoss Türkiye, sürdürülebilir şehirler için “Şehirleri Karbondan Arındırma Yolculuğu” etkinliği düzenledi

Danfoss Türkiye Sürücüler ve İklimlendirme Çözümleri iş kolu, şehirlerin yeşil enerjiye geçişini sağlamak amacıyla geliştirdiği çözümleri anlatmak üzere “Şehirleri Karbondan Arındırma Yolculuğu” etkinliği gerçekleştirdi. Ankara’da düzenlenen ve büyük projelerin yaratıcı tasarımcılarının da katıldığı etkinlikte, Danfoss Global ve Danfoss Türkiye faaliyetlerinin yanı sıra şehirlerin karbon salınımını azaltmak için uygulanması gereken yol haritası detaylıca ele alındı.

Danfoss Türkiye Sürücüler ve İklimlendirme Çözümleri iş kolları; şehirlerin karbondan arındırılmasını, düşük karbon ekonomisinin avantajlarını ve 1,5°C iklim hedefleri için gerekli olan karbon salınım değerlerinin azaltılmasında alınabilecek aksiyonları “Şehirleri Karbondan Arındırma Yolculuğu” etkinliğinde ele aldı. Ankara’da düzenlenen etkinliğe ticari binaların geliştirilmesine yönelik faaliyet gösteren inşaat firmaları, proje tasarımcıları, otomasyon sektör profesyonelleri, kamu ve özel-kamu ortaklığı bulunan yapı firmalarından oluşan 70 katılımcı ilgi gösterdi.

1699258384-G-rsel-3

“Şehirlerimizin karbondan arındırılması gerektiğini ve yaşanabilir şehirler için geliştirdiğimiz ürün ve çözümlerimizi düzenlediğimiz etkinliklerle geniş kitlelere aktarıyoruz”

Etkinlikte Danfoss Global ve Danfoss Türkiye organizasyonları, dünyamızı şekillendiren global trendler arasında yer alan iklim değişikliği, su ve gıda tedariki, elektrifikasyon, kentleşme ve dijitalleşme konseptleri hakkında bir sunum yapan Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Satış Direktörü Ayfer Altun, etkinliğe dair şunları söyledi: “Günümüzde dünya nüfusunun yarısından fazlasının şehirlerde yaşadığı biliniyor. Bu oranın 2050 yılında neredeyse %70’e ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda büyük ölçekli karbon salınımının önüne geçmek ve iklim hedeflerine ulaşabilmek amacıyla değişimin ilk etapta şehirlerden başlaması gerekiyor. Danfoss olarak karbon salınımının azaltılmasına inovatif çözümlerimizle katkı sunuyoruz. Ayrıca şehirlerimizin daha sürdürülebilir ve yaşanabilir olması gerektiğini, düzenlediğimiz etkinliklerle geniş kitlelere aktarıyoruz. Bu etkinliğimizde ise şehirlerimizin yeşil enerjiye geçişini sağlamak amacıyla geliştirdiğimiz çözümleri, büyük projelerin yaratıcı tasarımcılarına sunma fırsatını yakaladık. Dünyamızı şekillendiren mega trendleri, şehirlerde kullanılan ısıtma ve soğutma sistemlerinin karbondan arındırılmasını, ticari binalara yönelik geliştirilen iklimlendirme ve elektrik motor kontrol çözümlerini, dijitalleşmeyi ve enerji verimliliği yüksek yapıları nasıl oluşturacağımızı ele aldık. Sunduğumuz yol haritasının; şehir sakinlerinin yaşam standartlarını artıracağına ve şehirlerin olumsuzluklar karşısında daha dirençli hale geleceğine inanıyoruz.”

1699258383-G-rsel-2

Etkinlik kapsamında ayrıca Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Ticari Binalar Kıdemli Satış Müdürü Serkan Yavuz, Danfoss Balanslama ve Kontrol Çözümleri Başkanı Dr. Miha Bobič, Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri İş Geliştirme Müdürü Orhan Taşdemir, Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Teknik Satış Mühendisi Bilge Kırmacı, Danfoss Drives Türkiye Satış Mühendisi Barış Aydoğan, Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Ticari Binalar Retrofit (Güçlendirme) Projeleri’nden Sorumlu Makine Mühendisi İdris Uçardağ ve Danfoss Global Sektörel Entegrasyon Birimi, İş Geliştirme Müdürü Sinem Gündoğdu Kalkın, gerçekleştirdikleri sunumlarda ticari binalarda enerji verimliliği elde etmek için yapılarda uygulanabilecek çözümleri, Danfoss’un sağladığı son teknolojileri ve global çapta hayata geçirilen projeleri değerlendirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.