Daikin’den Türkiye’de Bir İlk: R32 Soğutucu Akışkanlı VRV İç Ünite Üretimine Başlandı

Daikin’den Türkiye’de Bir İlk: R32 Soğutucu Akışkanlı VRV İç Ünite Üretimine Başlandı

Çevreye verdiği önemi merkeze alarak üretimlerini sürdüren Daikin, Türkiye pazarında bir ilk olan R32 soğutucu akışkanlı VRV iç ünitesi FXMA-A serisinin üretimi ile çıtayı yukarıya taşıyor. Türkiye’de ilk kez Daikin’in Sakarya Hendek’teki fabrikasında üretilen FXMA-A serisi, çevreci özelliklerinin yanı sıra yüksek verimlilik değerleriyle de dikkat çekiyor. Ürün, LEED-BREEAM yeşil sertifika başvurusu yapmak isteyen yatırımcı firmalar için artı puan kazandırabilecek bir iç ünite modeli olarak da öne çıkıyor.

İklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, hem çevre bilincine hizmet edecek, hem de tasarruf ve konforu bir arada sunacak cihazlarla sektöre katkıda bulunmaya devam ediyor. Daikin Türkiye’nin Sakarya-Hendek’teki fabrikasında Türkiye’de ilk kez üretilen R32 soğutucu akışkanlı VRV iç ünitesi FXMA-A serisi, Türkiye pazarı için yepyeni bir ürün olma özelliği taşırken, LEED-BREEAM yeşil sertifika başvurusu yapmak isteyen yatırımcı firmalar için artı puan kazandırabilecek bir iç ünite modeli olarak da öne çıkıyor.

Yüksek statik basınçlı kanallı, R32 akışkanlı VRV iç ünite olan FXMA-A serisi 5,6-14,0 kW soğutma kapasite aralığında işlev gören FXMA-A, FXMA50A, FXMA63A, FXMA80A, FXMA100A ve FXMA125A modelleriyle tüketici ile buluşuyor. Cihazın en önemli özelliği olan düşük CO2 eşdeğerine sahip olan R32 soğutucu akışkanlı bu ürün, düşük küresel ısınma potansiyeli ve yüksek enerji verimliliğini müşterilerinin ve yatırımcılarının beğenisine sunuyor. Türkiye’de ilk kez Daikin tarafından üretilen FXMA-A serisi, hem tasarruf sunması hem de çevreci olma özelliği bakımından çıtayı en üst seviyeye taşıyor.

200 Pa’a kadar yüksek dış statik basınç gerektiren kanal uygulamalarının yapıldığı otel, ofis, restoran ve toplantı odası gibi yüksek alan içeren mekanların iklimlendirilmesinde tercih sebebi olan FXMA-A serisi, daha düşük güç tüketimiyle tasarruf dostu bir ürün olarak kabul görüyor.

Aynı sisteme entegre edilmiş taze hava girişi bulunan iç ünite, ek bir havalandırma cihazı gerekmediğinden kurulum maliyetini de azaltıyor. 625 mm kaldırma gücüne sahip standart yerleşik drenaj pompası, esnekliği ve kurulum hızını artıran bir özellik olarak öne çıkıyor.

KONFOR SUNAN ÖZELLİKLER

FXMA-A serisi, opsiyonel aksesuar olarak sunulan online controller ile uzaktayken bile kullanım kolaylığı sunuyor. Ev akıllı otomasyon ara yüzü ile entegre edilebilen cihaz, opsiyonel olarak Amazon Alexa veya Google Asistan üzerinden online ve sesli kontrol imkanı da veriyor.

Bununla birlikte, opsiyonel olarak Madoka kumandada bulunan haftalık zamanlayıcı fonksiyonu ile günlük veya haftalık olarak herhangi bir zamanda ısıtmaya veya soğutmaya başlayacak şekilde ayarlanabiliyor. Kızılötesi uzaktan kumanda ile de (*Madoka kablolu uzaktan kumanda ile birlikte kullanılması zorunludur) iç ünite uzaktan çalıştırılabiliyor. Kablolu uzaktan kumanda ile ESP’yi değiştirme imkanı ve besleme havası hacminin optimizasyonu sağlanıyor.

LEED-BREEAM SERTİFİKASI ALMAK İÇİN İDEAL BİR ÜRÜN

Daikin FXMA-A serisi iç üniteler, LEED-BREEAM yeşil sertifika başvurusu yapmak isteyen yatırımcı firmalar için artı puan kazandırabilecek bir iç ünite modeli olarak öne çıkıyor. R32, daha düşük küresel ısınma potansiyeli, CO2 eşdeğerinin düşük olması ve yüksek verimlilik sağlaması nedeniyle sertifika başvurusu yapacak projeler için ideal bir çözüm oluşturuyor. Bu noktada iddialı bir iş ortağı olan Daikin, kullanıcılarını amaçlarına ulaştırmak için inovatif ve çevreci ürünleriyle fark yaratmaya devam edecek.

BRC1-H52-W-BRP069-C51

FXMA-A-installation-picture

FXMA100-125-A

FXMA200-250-A

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.