DAIKIN ZEAS- Gıda Perakende ve Soğuk Oda Uygulamalarının Mükemmel Çözümü

DAIKIN ZEAS- Gıda Perakende ve Soğuk Oda Uygulamalarının Mükemmel Çözümü

Endüstriyel soğutma alanında ZEAS, Zanotti, Tewis, AHT, Hubard ve J&E Hall markalarıyla birlikte Türkiye pazarına 2016’da giriş yapan Daikin Türkiye, bu sektörde de liderliği ele geçirmeyi hedefliyor. Teknolojik kalite ile tasarrufun buluştuğu ZEAS, geleneksel soğutma ekipmanlarına göre enerji tasarrufu sağlaması, tüm mevzuat ve yönetmeliklere uygun olması, çevreci özellikleri ve kurulum kolaylığı ile sektörde ön plana çıkıyor. Hem taze muhafaza hem de donmuş muhafaza uygulamaları için tek tip ünite ile çözüm sağlayan DAIKIN ZEAS, kullanıcı dostu olmasının yanı sıra yaşam boyu enerji tasarrufu sağlaması ve kullanıcıların satış sonrası hizmetlere neredeyse hiç ihtiyaç duymaması gibi artı özellikleriyle yatırımcının da yanında yer alıyor. Ayrıca Daikin Türkiye, “Endüstriyel Soğutma Departmanı” yapılanması ile DAIKIN satış sonrası güvencesine ek olarak profesyonel teklif ve proje hizmetini de sunuyor.

İklimlendirme ve soğutma alanında öncü bir Japon firması olan Daikin, bir süre önce girdiği endüstriyel soğutma pazarında iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Zanotti, AHT, J&E Hall, Hubard ve Tewis gibi endüstriyel soğutma sektörünün dünyaca ünlü markalarını satın alarak bünyesine katan Daikin, yüksek enerji soğutkan evaporasyon sıcaklığı kontrolü gibi gelişmiş teknolojilerini bu markaların bilgi birikimi ve tecrübeleri ile birleştirerek büyük fark yaratmayı hedefliyor.

Üstün teknolojilere sahip ve çevreci endüstriyel soğutma ürünleriyle; market zincirleri, restoranlar, soğuk gıda tesisleri, meyve-sebze-et ve balık depolaması alanındaki gıda üretim merkezlerini ve medikal alanda faaliyet gösteren tesis girişimcilerini hedefleyen Daikin Türkiye, ZEAS ve Zanotti markalı ürünleriyle sektörün yükselen yıldızı olmaya başladı.

Daikin’in Zanotti’yi satın almasının ardından markanın “Daikin Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu” içerisindeki tüm ticari faaliyetlerini çatısı altında toplayan Daikin, bu gelişmeyle birlikte markanın satış ve servis ağını Daikin Türkiye operasyonuna katmış oldu. Endüstriyel soğutma pazarına ZEAS kondenser üniteleri ve Zanotti markasının geniş ürün gamı ile hizmet sağlayan Daikin Türkiye, çevre dostu ve yatırımcı dostu tasarruflu ürünleriyle çıtayı yükseltti.

Daikin’in halen Belçika’da üretimi yapılan ZEAS kondenser üniteleri; 95 yıllık Daikin deneyimi ile geliştirilen DC Inverter scroll kompresörleri ve ekonomizer teknolojileri ile soğutma sektöründe görülen en yüksek enerji verimliliğine sahiptir. Yüksek teknoloji ürünü ekipmanların hepsini aynı modellerinde barındıran ZEAS kondenser üniteleri, bu sayede tek tip model ile hem taze muhafaza soğuk hava depolarında, hem donmuş muhafaza soğuk hava depolarında, hem marketlerin reyon soğutmalarında, hem de gıda şoklama uygulamalarında kullanılabilecek cihazlarıyla her uygulama için tek bir çözüm sunar.

Şekil. Daikin ZEAS kondenser ünitesi teknoloji üstünlükleri.
Şekil. Daikin ZEAS kondenser ünitesi teknoloji üstünlükleri.

Neden Daikin ZEAS?

Teknoloji ve tasarrufun buluştuğu Daikin ZEAS, özellikle geleneksel soğutma ekipmanlarına göre enerji tasarrufu sağlaması ile ön plana çıkmaktadır.Kompakt tasarıma sahip olan ZEAS, büyük yer tasarrufu sağlar, muadil kapasitedeki soğutma gruplarına kıyasla çok daha küçük alanlarda bile kolayca kurulumu yapılabilir. Üstelik tek bir ünite hem kondenser ünitesi gibi çalışabilir hem de merkezi sistem olarak hizmet verir. Buna ek olarak, daha büyük kapasite ihtiyacı olan noktalarda tandem bağlantı seçenekleri ile uygun çözümü bulmaya olanak tanır.

Şekil. Daikin ZEAS kondenser ünitesi kapasite ve boyutları.
Şekil. Daikin ZEAS kondenser ünitesi kapasite ve boyutları.
Şekil. Daikin ZEAS kondenser ünitesi paket sistem ve tandem bağlantı.
Şekil. Daikin ZEAS kondenser ünitesi paket sistem ve tandem bağlantı.

Geniş sıcaklık aralığına sahip olan ZEAS, ekonomizer teknolojili Daikin DC Inverter scroll kompresör ile yüksek enerji verimliliği sağlar.

Daikin Inverter kompresörler ile ihtiyaca göre en az elektrik tüketimi ile soğutma çözümü sunan ZEAS üniteleri, en yüksek teknoloji ile üretilen kompresörler arasında otomatik yedekleme ve eş-yaşlandırma uygulamalarını standart olarak içerisinde barındırmakta ve minimum enerji sarfiyatına karşılık maksimum cihaz ömrü ve gıda güvenliğini garanti etmektedir.

Şekil. Daikin ZEAS DC & standart 3 portlu ve ekonomizer teknolojisi standart kompresör ve çalışma prensibi.
Şekil. Daikin ZEAS DC & standart 3 portlu ve ekonomizer teknolojisi standart kompresör ve çalışma prensibi.
Şekil. Daikin ZEAS DC kompresör kapasite kontrol aralığı (%25).
Şekil. Daikin ZEAS DC kompresör kapasite kontrol aralığı (%25).

Daikin’in özel tasarımı olan kondenser eşanjörleri sayesinde ZEAS kondenser üniteleri, gerekli kapasiteyi daha düşük boyutlarda sunar. Bunun yanında DC kondenser fanları ve gece sessiz çalışma modu ile hem şehir içi uygulamalar için eşsiz bir çözüm sunar hem de enerji verimliliğini maksimum seviyeye taşıyarak elektrik tüketimini en düşük seviyeye indirir.

Benzer ürünlerden farklı olarak, Daikin ZEAS için özel olarak üretilen ve düşük devirlerde bile yüksek basınç kayıplarını elimine ederek kanal uygulamasına olanak tanıyan kondenser fanları sayesinde ZEAS, kapalı ortam yerleşimlerine de olanak sağlar.

Şekil. Yüksek verimli Daikin ZEAS fan ve DC fan motoru.
Şekil. Yüksek verimli Daikin ZEAS fan ve DC fan motoru.
Şekil. Daikin ZEAS kapalı ortamda kanal uygulaması.
Şekil. Daikin ZEAS kapalı ortamda kanal uygulaması.

Üretimi tamamlanan her bir Daikin ZEAS kondenser ünitesi, sevk edilmeden önce üretim hattının birçok noktasında detaylı incelemeye tabi tutulmaktadır.

R-410A Soğutkan ile Florlu Gazlar Yönetmeliğine Uyumlu

ZEAS’ta soğutucu akışkan R-410A kullanılmaktadır. R-410A akışkan F-Gaz regülasyonuna uyumluluğu dışında ZEAS, yüksek ısıl kapasitesi sayesinde daha düşük miktarda soğutkan kullanımını ve daha düşük çaplarda boruların kullanımını mümkün hale getirmektedir.

Daikin ZEAS, çevreye duyarlı olması ve enerji verimliliğini ön planda tutmasının yanı sıra teklif, proje, satış, kurulum ve satış sonrası hizmetleriyle geleceğin sürdürülebilir iş ve sürdürülebilir endüstriyel soğutma alanlarında en iyi çözümü sunmaktadır.

Split Klima Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

Yıllık 1 milyon 500 bin set kapasiteli split klima fabrikasında üretilen klimalarımız % 100 yüksek basınç, fonksiyon, performans, elektrik güvenlik ve ses testlerinden geçmektedir. Üretimdeki test proseslerinden kullanılan robot uygulamaları ve özellikle kritik noktalardaki bakır boru birleşim kaynak işlemlerinde kullanılan kaynak robotları ile el değmeden üretim gerçekleştirilmektedir.

Klima Santrali Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

Türkiye’nin en modern tesislerine sahip klima santral fabrikasında Ar-Ge çalışmalarına gösterilen önemle konfor ve hijyenik tip klima santralleri, hijyenik paket tip klima santrali, hücreli aspiratör, havuz nem alma santrali, mutfak aspiratörü, sığınak havalandırma cihazı ve ısı geri kazanım cihazı üretimi gerçekleşmektedir. Yurt içinde, yurt dışında çok sayıda prestijli otel, hastane, ilaç fabrikası, AVM, kongre merkezi ve ofis projesinde merkezi havalandırma sistemlerimiz tercih edilmektedir.

Fancoil Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

2009 yılında başlayan tasarım ve belgelendirme faaliyetleri sonunda, yıllık 270 bin üretim kapasitesine sahip fabrikada üretilen fancoil cihazlarımız, düşük ses seviyesi ve yüksek verimleriyle yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda otel ve iş merkezinde tercih edilmektedir.

Kombi Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

Ar-Ge çalışmalarına gösterilen önemle üretim yapan fabrikanın yıllık kombi üretim kapasitesi 220 bin adettir. Uzman ekip tarafından tasarlanmış kombilerimiz, sektörün en kaliteli bileşenleri kullanılarak, %100 güvenlik, fonksiyon, sızdırmazlık ve basınç dayanımı testlerinden geçerek, robotlar ile yapılan %100 görsel kontrol sistemleri ile üretilmektedir. CE belgelendirmeleri, Avrupa’nın akredite laboratuvarları tarafından yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

121. Sayımız Yayında.