Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Daf Enerji Tual Bahcekent Adalar

2 Dakika Okuma

Dağ Mühendislik İstanbul’da yapımına devam ettiği Tual Adalar ve Tual Bahçekent projelerinde tercihini DAF Enerji’den yana kullanmıştır.

İstanbul’un yeni yüzü Bahçekent’te 190 dönüm alana yayılan ve toplamda 1.617 konut, 122 residence ve ticari ünitelerden oluşan Tual Bahçekent projesi ile yine İstanbul’un diğer bir merkezi lokasyonu olan Kartal’da yer alan 6 blokta toplamda 471 konuttan meydana gelen Tual Adalar projesinde DAF Enerji’nin Yüksek Verimli Thermotherm Serisi ısı istasyonları tercih edilmiştir.

DAF Enerji ısı istasyonları merkezi sistemle ısınan konutlarda kullanım sıcak suyunun hazırlanması ve daire ısıtmasının balanslanması için kullanılır. Özel MicroPlate Tasarımlı Yüksek Verimli Eşanjörleri kullanan DAF Enerji Isı İstasyonları yazın düşük kazan sıcaklıklarında çalışma imkanı sağlamakla kalmayıp kışları da verimli ve konforlu bir kullanım sıcak suyu üretmektedir. Hızlı termostatik vana sayesinde kayıplar minimumdur. EPP eşanjör izolasyonu standarttır böylece ısı kayıpları minimuma indirilmiştir. Kompakt yapısı ile montajı son decere pratik ve kolaydır.İlk yatırım maliyetleri düşüktür. AISI 316L paslanmaz çelik eşanjör ve borulamasıyla mükemmel dayanıma sahiptir. Konfor anlamında kullanım suyu sıcaklığı 20-70 °C arasında istenilen sıcaklığa ayarlanabilir. DAF Enerji, debi değişiminden bağımsız olarak sabit kullanım suyu sıcaklığını garanti eder. Sağlık anlamında kullanım sıcak suyu ihtiyaç anında hazırlandığı için “lejyonella” riski yoktur. Daire içinde bir yanma prosesi gerçekleşmez ve baca bulunmadığı için zehirlenme riski oluşmaz. İşletim ve Bakım maliyetleri konusunda korozyon ve kireç taşı oluşumuna karşı koruma altına alınmış, uluslararası normlara uygun eşanjörler kullanılır. Tüm borular AISI 316L kalite paslanmaz çelikten ve montaj ekipmanları MS58 pirinç malzemeden üretilir. Yatırım olarak incelendiğinde boyler, sıcak su pompası, pompa panosu, boyler kalorimetreleri, sıcak su sayaçları gibi ekipmanlara gerek kalmaz.

200.000 üzerinde ısı istasyonu satışı ile sektörün açık ara lideri olan DAF Enerji; ürün kalitesi, verimlilik özellikleri ve üstün satış sonrası hizmetleri ile pazarın öncü ve lider ısı istasyonu üreticisi olmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın