Clivet ile Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri

Clivet ile Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri

Form Şirketler Grubu iştiraki Form Endüstri Ürünleri’nin 12 yıldır Türkiye’deki temsilciliğini sürdürdüğü Clivet soğutma grupları; son teknoloji donanımları, işlevsel ve enerji verimli sistemleri ile yapıların farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sağlıyor.

Clivet Heat Pump Isı Pompası ile Yüksek Verimliliğe Sahip İklimlendirme

Clivet Heat Pump Isı Pompası, scroll kompresör, yüksek sezonsal verimlilik değerleri, kompakt tasarımı, 7 üniteye kadar kaskat sistem ve modüler bağlantı özellikleriyle öne çıkıyor. Çevre dostu soğutucu akışkan Multiscroll teknolojisine sahip, 670 ila 1,260 kW kapasite aralığında Excellence (EXC) ve Premium (PRM) olmak üzere iki enerji versiyonu ile farklı ihtiyaçlara çözüm sunuyor. Excellence (EXC) versiyonu, 4,86’ya kadar SEER değerleri sunan çok yüksek sezonsal verimliliği ile öne çıkıyor.

Clivet Vidalı Su Soğutmalı Soğutma Grubu ve Isı Pompası

Clivet su soğutmalı soğutma grubu SCREWLine4 (WDH-SB4) vidalı kompresörler, R-134a soğutucu akışkana sahip. 573 kW’tan 1,500 kW’a kadar kapasite aralığı sunan ürün, çalışmanın sürekliliğini garanti eden çift soğutucu akışkan devresi sayesinde merkezi soğutma için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Kısmi ve toplam ısı geri kazanım opsiyonları yalnız soğutma, heat pump ve yalnız ısıtma seçeneklerine sahip cihaz, +65C ye kadar sıcak su üretimi sağlayabiliyor.

R513A soğutucu akışkan ve inverter vidalı kompresörlü olan WDH-iK4 serisi ise, Excellence modeliyle 8.60’a kadar SEER olmak üzere çok yüksek sezonsal verimlilik değerleri sunuyor. Gelişmiş çalışma esnekliği ve tüm yük koşullarında çok yüksek verimlilik için Inverter çift vidalı kompresörler sayesinde taşmalı evaporatore kıyasla soğutucu şarjını %40 azaltıyor.

Clivet MultiFunction: Aynı Anda Bağımsız Soğutma ve Isıtma

Clivet’in Eurovent sertifikalı MultiFunction (MF) Isı Pompaları, aynı anda bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretebilme kabiliyetiyle, aynı yapı içerisinde bulunan fakat aynı anda ısıtma ve soğutma ihtiyacı bulunan farklı mekanların bu ihtiyaçlarını tek cihaz üzerinden karşılanmasına olanak tanıyor. Özellikle aynı anda ısıtma ve soğutmanın yani dört borulu sistemin ihtiyaç duyulduğu otel, iş merkezi uygulamaları ve endüstriyel uygulamalarda optimum çözüm sağlıyor.

MF Heat Pump sistemler ısıtma çalışmasında, klasik kazan sistemi ile karşılaştırıldığında; sağladığı enerji tasarrufu, ortalama % 50 CO2 emisyonu, alternatif yenilenebilir kaynakların kullanılması, düşük bakım maliyetleri, çalışma güvenilirliği, fosil yanma olmadığından baca ihtiyacının bulunmaması ve emisyonlar üzerinde periyodik kontrollerin ortadan kalkmasını sağlaması gibi avantajlarla büyük fark yaratıyor.

Ürünün, hem 4 borulu hem de 2 borulu olarak sistem konfigürasyonu yapılabiliyor. 4 borulu sistemde; yıl boyunca bağımsız olarak sıcak ve soğuk su üretim imkanı sunuyor. Soğutma ve ısıtmanın aynı anda yapıldığı dönemlerde soğutma ve ısıtma eşanjörleri kendi içinde ısı geri kazanım yapıyor ve böylelikle ısıtma bedava sağlanarak yüksek verimlilik elde ediliyor. 2 borulu sistemde ise; ihtiyaca göre ya soğuk su ya da sıcak su üretiliyor. Soğutma çalışmasında, total heat recovery sayesinde bedava kullanım sıcak suyu veya ısıtma amaçlı sıcak su üretme imkanı da bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.