Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Caleffı Fancoıl Kit – 149 Serisi

Caleffi

Fancoil, klima santralleri gibi terminal ünitelerinde arıza / bakım / onarım yapmak doğru ekipmanların olmadığı durumlarda zor bir mesela haline gelebilir. Uzun süredir ısıtma ve soğutma sistemlerinde edindiği deneyimlerle birlikte Caleffi, uygulamacıların hayatını kolaylaştıracak ve zamandan tasarruf, doğru müdahale yapılmasını sağlayacak bir seri, 149 serisini geliştirdi. Bunu da Caleffi’nin dünya çapında bilinen yüksek kalite standartlarını koruyarak yaptı.

Caleffi 149 serisi terminal üniteleri için ön montajlı kompakt kit, hidronik sistemlerde doğru işlemler, hızlı devreye alma ve kolay bakım için gerekli tüm cihazlardan oluşur.

Ürünün içerisinde yer alan 145 serisi FLOWMATIC® Basınçtan Bağımsız Kontrol Vanası; otomatik debi regülatörü ve aktüatöre sahip kontrol vanasından oluşmaktadır. Bu bileşenler sayesinde maksimum debi limitlemesi yapılır ve sistemde devamlı olabilecek diferansiyel basınca rağmen debi sabit tutulur.

Özel iç mekanizması sayesinde vana %100 açık pozisyonda olsa dahi hiçbir zaman otoritesini kaybetmez. Bu benzersiz özellik, kısmi yük koşullarında bile debinin tam ve zamanında kontrolünü sağlar.

2 – 3 yollu vanalar, bileşenin farklı şekillerde çalışmasını sağlar: kolay periyodik flushing, by-pass fonksiyonlu shut-off (kapatma) ya da terminal ünite sistem su boşaltımı.

Maksimum performans için üç yollu küresel vana içerisine kompakt olarak yerleştirilmiş filtre, terminal üniteyi kirden korur. Filtre bakımı terminal ünite kapalıyken kompakt filtrenin çıkarılıp temizlenmesi ile yapılır.

Kalibre edilmiş bir Venturi debi ölçüm cihazı ve kullanıcı dostu Caleffi 145 serisi Basınçtan Bağımsız Kontrol Vanası sayesinde kolay ve hassas bir devreye alım sağlanır.

Çeşitli bağlantı boyut seçenekleri (1/2”, 3/4”, 1”, 1 1/4″) ve geniş ürün yelpazesine sahip Basınçtan Bağımsız Kontrol Vanaları, Caleffi 149 serisini tüm sistemler için uygun kılar. Flex hortum ekleme imkânı ise kurulumun evrenselliğini arttırır.

Uzun vadede su sızıntılarını önlemek için bağlantı sayıları en aza indirilmiştir.

Bağlantılar, kolay montaj, doğru uygulama ve simetrik kurulum için kitin yan tarafına monte edilmiştir.

Enerji verimliliği: sert EPP materyalinden oluşan önceden biçimlendirilmiş yalıtım ile sağlanır. Bu aynı zamanda yerel yangın mevduatlarına uygun olarak yoğuşma sorunlarını önler.

Bir Cevap Yazın