Bostik 2020’ye yeni bir satın alma ile girdi..

Bostik 2020’ye yeni bir satın alma ile girdi..

BOSTIK,  YAPI KİMYASALLARINDA İSKANDİNAVYA LİDERİ OLAN DANİMARKA ŞİRKETİ LIPİ SATIN ALDI

Arkema, fayans yapıştırıcıları, su yalıtım sistemleri ve zemin hazırlama çözümlerinde Danimarka lideri olan LIP Bygningsartikler A/S’nin, Bostik tarafından satın alındığını duyurdu. İskandinav pazarında güçlü bir marka olan LIP, inşaat sektörü tarafından yüksek kaliteli ürünleri ile tanınıyor. Bu proje, coğrafi ve ticari olarak birleşmenin etkisiyle kuvvetli bir sinerji yaratacak.

Bostik, müşterilerine hem çok daha geniş bir yelpazede yüksek katma değerli çözümler sunacak hem de İskandinav ülkelerindeki varlığını arttıracak.

Yıllık yaklaşık 30 milyon euro’luk satış cirosu olan LIP, fayans yapıştırıcıları, su yalıtım sistemleri ve zemin hazırlığı teknolojileri geliştiriyor.

Nørre Aaby’de (Danimarka) birinci sınıf bir tesiste gerçekleştirdiği otomasyon ve nötr karbon üretimiyle iftihar eden LIP, yaklaşık elli kişiyi istihdam ediyor. LIP, müşterilerine tanınmış bir marka ve 50 yılı aşkın deneyimle desteklenen yenilikçi, kapsamlı çözümler sunuyor.Bostik, LIP’in tanınmış mükemmelliğiyle Kuzey ülkelerindeki büyümesini önemli ölçüde hızlandıracak. Geçtiğimiz Ekim ayında yüksek performanslı yapışkan filmlerde güçlü bir marka Prochimir’in satın alınmasının ardından Arkema, bu son proje ile birlikte, en büyük büyüme faktörlerinden biri olan özel yapıştırıcılarının geliştirilmesini aktif olarak sürdürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bostik

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

94. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: