Aldağ Banner
Aldağ Banner

Bosch Termoteknoloji’nin akıllı ‘MEC Optimize Dijital Verimlilik Asistanı’ endüstriyel kazan sistemlerinde kolaylık sağlıyor!

Bosch Termoteknoloji’nin akıllı ‘MEC Optimize Dijital Verimlilik Asistanı’ endüstriyel kazan sistemlerinde kolaylık sağlıyor!

İklimlendirme sektörünün güçlü markası Bosch Termoteknik, endüstriyel kazan sistemleri için geliştirdiği akıllı sistem izleme ve optimizasyon aracı “MEC Optimize Dijital Verimlilik Asistanı” ile endüstriyel kazan sistemlerinin ihtiyacı olan tüm analizleri gerçekleştiriyor.

Endüstriyel alanda; buhar ve sıcak su kazanları, havalandırma ve soğutma sistemleriyle kullanıcılarının ihtiyacı için yüksek verimli çözümler sunan Bosch Termoteknoloji’nin Dijital Verimlilik Asistanı, endüstriyel kazanlar için tam sistem hâkimiyeti, kontrol ve bağlanabilirlik sağlıyor.

MEC Optimize; kazan sisteminden ve bağlantılı sistem bileşenlerinden tüm verileri toplayarak analizleri en doğru şekilde gerçekleştiriyor. İşletme verileri uzun vadeli olarak sistem kontrolü hafızasında saklanıyor ve trend analizleri ile değerlendiriliyor. Örneğin çok yüksek üst blöf oranı nedeniyle veya kazandaki kirlenme nedeniyle yakıt tüketimi artarsa, Dijital Verimlilik Asistanı, zaman içinde verilerin oluşma trendine göre, olası sebepleri belirleyerek operatöre bildiriyor. MEC Optimize, örnekteki gibi enerji verimliliği kapsamındaki analizleri sistemin ömrü boyunca saklayabiliyor. Bu çalışma prensibi sayesinde kesintisiz ve güvenli sistem işletimi sağlayan Dijital Verimlilik Asistanı, iyileştirilmiş enerji verimliliği sağlaması ile de dikkat çekiyor. Gerçekleştirdiği akıllı veri analizleri ile artan enerji kayıplarını tespit eden MEC Optimize, kullanım talimatlarındaki ilgili aksiyon önerileri ile operatörü olası önlemler hakkında bilgilendiriyor. Böylelikle bu kayıpların önlenmesini sağlıyor.

Canlı veriye en kolay ulaşım

MEC Optimize kullanıcı ara yüzü, standart bir bilgisayar veya tablet üzerinden görüntülenebiliyor. Böylelikle sistemden sorumlu kişi enerji tüketimi ve işletim ile ilgili canlı verilere kolayca ulaşabiliyor. Opsiyonel MEC Remote uzaktan bağlantısı sayesinde MEC Optimize; sistem durumunu ve hatta önemli bilgileri SMS ya da e-mail ile “MEC Remote” aracılığıyla operatöre uzaktan aktarabiliyor. Daha detaylı sistem analizi için yetkili kişiler basamaklı güvenlik adımlarını geçerek MEC Optimize ara yüzünü birebir bilgisayar ya da tablet ekranına yansıtarak sistemi görüntüleyebiliyor.

Bosch Termoteknoloji, MEC Optimize Dijital Verimlilik Asistanı ile endüstriyel sistemler için kişiselleştirilmiş ve verimli sistem işletimi sunarak ihtiyaç duydukları her an kullanıcılara destek oluyor; hayatı kolaylaştırıyor.

 

MEC Optimize’nin özet bilgilendirme dokümanı ve Bosch Ticari ve Endüstriyel ürünleri hakkında detaylı bilgi için: Kurumsal Web Sitesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: