Aldağ Banner
Aldağ Banner

Bosch Termoteknoloji, split klima alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken ipuçlarını sunuyor!

Bosch Termoteknoloji, split klima alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken ipuçlarını sunuyor!

İklimlendirme kategorisinde hayatı kolaylaştıran çözümler sunan Bosch Termoteknik; yaz sıcakları gelmeden, en doğru klima seçimi ve kullanımı için öneriler veriyor.

Konutlar, işyerleri gibi yaşam alanlarında bireysel klima kullanımı özellikle yaz ayları için büyük önem taşıyor. Klimatize edilen ortamlar, sağlıklı bir yaşam sağladığı gibi iş verimini de artırıyor. Klima soğutma fonksiyonu ile ön plana çıksa da iklimlendirme (klimatizasyon), kapalı mekanın havasının istenen sıcaklığa ayarlanması, nem ve hava sirkülasyonu ve hava temizliği için de kullanılıyor.

Klima kullanımında hayatı kolaylaştıran tasarruf ipuçları

  1. Klimanızı soğutma modunda çalıştırırken çok düşük sıcaklığa ayarlamayın ve üfleme hızını yüksek tutmayın. Düşürdüğünüz her bir derece, klimanın elektrik tüketimini %10 arttıracaktır. En yüksek konfor sıcaklığınızı seçin. Türkiye koşullarında önerilen sıcaklık 24-26°C’lerdedir.
  2. Güneş ısısını kesmek için perde, jaluzi kullanarak veya kepenkleri kapatarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz.
  3. Klimanızın iç ve dış ünitelerinin hava giriş çıkışının kapanmamasına dikkat edin. Dış ünitesini binanın güneş almayan bölgesine konumlandırın.
  4. Nemli günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırın.
  5. Filtrelerin periyodik olarak temizlenmesi ve yetkili servisler tarafından periyodik bakım yapılması klimanızın ömrünü arttıracaktır.
  6. Klimanızın zamanlayıcısını kullanarak ev boşken klimanın otomatik olarak kapanmasını ve sizin geldiğiniz saatte çalışarak evin serinlemesini sağlayın.
  7. Bina yalıtımınızı gözden geçirin.

Bosch’un Inverter Klima Teknolojisi: Bosch Climate RAC 5000

Bosch Termoteknoloji’nin iç mekan hava kalitesini artıran ve yüksek seviyede konfor sağlayan split klimalarından Bosch Climate RAC 5000 modeli, hem düşük ses seviyesi sağlıyor hem de hafif ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor. A++ soğutma enerji sınıfına sahip split klimalardaki 3D DC Inverter teknolojisi, motorun çalışma sıklığını değiştirerek enerji verimliliği sağlıyor ve kullanıcılar elektrik faturalarında tasarruf elde ediyor.

Turbo ve uyku modları sayesinde kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan split klimalar, ortamı daha hızlı soğutuyor ve ortamdaki sabit sıcaklığı koruyor. Bosch Climate RAC 5000 modeliyle, kullanıcıların klimaları nerede kullanacağına bağlı olarak 2.6 kW, 3.5 kW, 5.3 kW ve 7 kW seçenekleri de sunuyor.

bosch termoteknoloji

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: