Aldağ Banner
Aldağ Banner

Binaların Yangından Korunması Hayat Kurtarır

Binaların Yangından Korunması Hayat Kurtarır

Armacell, binaların yangından korunmasıyla maddi zararların yanı sıra en önemlisi hayat kurtarıldığını, yapıların mekanik tesisatının korunmasının güvenlik üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Yangınlar Avrupa’da her yıl 126 milyar euro maddi hasara neden oluyor. Yangından korunma şartları doğru bir şekilde uygulanmış olsaydı, çoğu durumda can kayıpları, yaralanmalar ve binalardaki büyük hasarlar önlenebilirdi.

Binalarda yangından korunma önlemleri

Binaların korunması için; yangın çıkması ve duman ve alevin yayılmasının önüne geçecek şekilde tasarlanması, inşa edilmesi, değiştirilmesi ve bakımının yapılması gerekir. Yanı sıra, yangın çıkması durumunda insanları ve hayvanları kurtarmak ve yangını etkili bir şekilde söndürmek mümkün olmalıdır. Yapıların mekanik tesisatları, boru tesisatı ve kanal sistemleri potansiyel zayıf noktalarıdır. Yangın, birbirinden ayıran yapı elemanlarına (duvarlar ve tavanlar), merdiven boşluklarına ve koridorlara nüfuz edince bir yol oluşturur. Alevler ve duman yayılabilir. Bu nedenle, bir yangın durumunda, boru tesisatı binalarda güvenlik üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

ARMAFLEX Protect, Yalıtım Malzemesi ve Yangından Koruma Bir Arada

Armaflex Protect, yapıların mekanik tesisatının yalıtımında güvenilir bir bariyer oluşturur. Armaflex Protect ile hem yanmaz hem de yanıcı borular için geçişler her zamankinden daha kolay bir şekilde kapatılabilir. İster tavanlarda, ister masif duvarlarda veya hafif duvarlarda, Armaflex Protect herhangi bir karmaşık ek önlem olmaksızın tüm yapısal elemanlarda yangından korunmayı garanti eder. Armaflex Protect kullanıldığında, boru tesisatı etrafındaki boşluk geleneksel harç / dolgu yerine Armaprotect 1000 maddesi ile kapatılabilir. Ürün aynı zamanda etkili ısı yalıtımı ve güvenilir yoğuşma kontrolü sağlar.

ARMAPROTECT 1000

Armaprotect 1000, yangın durdurucu dolgu, birçok farklı kullanım alanı için bir yangın sızdırmazlığıdır. Bu ürünün devrim niteliğindeki yönü, kullanıma hazır malzemenin tutarlılığıdır. Doğrudan kovadan parmak veya spatula kullanılarak uygulanabilir. Bu şekilde duvar ve tavan geçişlerindeki dairesel boşluk hızlı, düzgün ve güvenilir bir şekilde kapatılabilir.> 1000 ° C erime noktasına sahip yanmaz bileşik yalnızca güvenilir ve etkili yangından korunma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda boruları ısı kayıplarına karşı korur ve gürültünün bitişik yapısal elemanlara iletilmesini önler. Armaflex Protect’in kullanıldığı uygulamalarda Armaprotect 1000, sistemi mükemmel bir şekilde tamamlar, duvar ve tavan geçişlerinde doğrudan metal veya plastik borulara hatta elektrik kablolarına bile uygulanabilir. Ürün, Avrupa standardı EN 9982 ile uyumludur ve CE işaretini taşır. Geleneksel ürün çözümlerine kıyasla Armaprotect 1000 yangın durdurucu dolgu, kullanım kolaylığı açısından rakipsizdir. Yenilikçi inorganik bağlayıcı maddelerle birlikte içi boş mikro kürelerden oluştuğu için Armaprotect 1000 aynı zamanda etkili akustik ve ısı yalıtımı sağlar. Λ10 ºC = 0,040 W / (m · K) ısı iletkenliği ile boruları enerji kayıplarına karşı güvenilir bir şekilde korur. Ayrıca, Alman Fraunhofer Yapı Fiziği Enstitüsü’nün de onayladığı gibi, bu yangın durdurucu dolgu, yapı kaynaklı gürültünün iletimini önemli ölçüde azaltır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: