Beykoz Kundura Arı Yangın Markaları İle Donatıldı…

Beykoz Kundura Arı Yangın Markaları İle Donatıldı…

Beykoz Kundura, deri ve ayakkabı üretilen dönemde iş alanlarının yanı sıra kreş, lokanta, sinema, sağlık ocağı, kütüphane gibi birimleriyle, nüfusu üç bini bulan bir yaşam alanıydı. İşçi ve memurların iç içe yetiştiği bu kurumun, Beykoz’un toplumsal ve ekonomik yapısında önemli bir rolü vardı.

Endüstriyel kültür mirası Beykoz Kundura, bugün bir yandan film ve dizi platosu olarak hizmet verirken bir yandan da etkinlik ve gösterilere ev sahipliği yapan, yaratıcı fikirlerin üretildiği bir buluşma noktası işlevi görmektedir.​

Eski kundura fabrikası zaman içinde bir hikaye ve film fabrikasına dönüştü. Bu tarihi alan çağımızın en önemli üretim kolu olan yaratıcı endüstrinin önemli bir merkezi haline geldi.

Tarih kokan bu projede, Arı Yangın, Yangın Pompa Grubu ve Sulu Söndürme Sistemleri ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 2 adet 1000 GPM 130 PSI 125 HP motor kapasitesine sahip yatay tip bölünebilir gövdeli Elektrikli Yangın Pompaları kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 10 GPM, 140 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edilmiştir. Sistemde %100 yedekli elektrikli yangın pompalarının bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak otomatik transfer switchli kontrol panolarına sahip yangın pompaları kullanılmış ve pompaların, devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri bizzat Arı Yangın’ın tecrübeli ve güvenilir teknik ekibi tarafından yapılmaktadır.

Sulu Söndürme Sistemlerinde kullanılan kelebek vana, ıslak alarm vanası, yükselen milli vana, çek vana ve sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından ve Reliable firmasının tedarikçi konumunda bulunduğu güvenilir kaynaklarından sağlanmıştır.

Reliable markasını diğer firmalardan ayıran en önemli özelliği Ar-Ge ye vermiş olduğu önem sayesinde her projeye uygun sprinklerler üretimini gerçekleştirerek ürün yelpazesinin çok geniş olması ve bu sayede de her projede tercih edilen markaların başında yer almasıdır.

Arı Yangın, “Tek kapıdan tüm yangın çözümleri” ilkesi ile yangın söndürme sistemleri konusunda müşteri taleplerine akademik bir yaklaşımla çözüm aramakta ve müşterilerin taleplerini karşılamak için kendi alanında, dünyanın önde gelen firmaları ile müşteriler arasında köprü kurmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

94. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: