Aldağ Banner
Aldağ Banner

Baymak Güneş Kolektörleri

Baymak Güneş Kolektörleri

Baymak, selektif soğurucu yüzey, sandy cam yapısı, patentli şase ve özel kaya yünü izolasyonuna sahip Flat Plate Güneş Kolektörleri ve daha fazla sıcak kullanım suyu sağlayan Aqua Elegant Depo ile güneşten maksimum faydalanmanın kompakt yöntemini sunuyor.

Baymak’ın güneş enerjisi konusunda yaptığı yatırımlarla geliştirdiği Güneş Enerjisi Paket Sistemi her yapıya uygun kompakt çözümler sunuyor. Türkiye genelinde sistem kurulumu konusunda eğitimli bayi ağına sahip Baymak, bu sayede her ihtiyaca uygun projelendirme ve kurulum sağlayabiliyor.

Kolay uygulanabilir modüler olan sistem ürün kalitesiyle uzun ömürlü yapıya sahip. Baymak yeni seri güneş kolektörlerinde kullanılan son teknolojiye sahip bakır ve alüminyum üzerine titanyum nitritoksit kaplanmış selektif soğurucu yüzey, güneşten gelen radyasyon ısısını maksimum oranda plakaya aktarıyor. Bu sayede verimi düşüren yansıma kayıpları minimize edilmiş oluyor.

Baymak’ın yeni seri güneş kolektörlerinde yüksek ısı transferi için lazer kaynaklı borular kullanılıyor. Yüksek yoğunluklu 40 mm kalınlığındaki kaya yünleri de ısı kaybını engelliyor. Kaynak teknolojisiyle, güneş enerjisinden maksimum faydayı sağlayan absorber yüzey ve kullanılan solar ürün ekipmanlarından elde edilen yüksek verim sayesinde az sayıda güneş kolektörü kullanılarak daha fazla sıcak su üretimi sağlanabiliyor.

Düşük demirli ve sandy desenli cam ise gelen güneş ışınlarının yansımasını minimize edip kolektörde maksimum ışının toplanmasını sağlayarak verimi artırıyor. Solar geçirgenliğini artırmak için demir oksit oranı düşük olan camların sevkiyat ve montaj sırasında ya da dış ortam şartlarında kırılmasını önlemek için temperleme yapıldı.

Verimliliğin yanı sıra kurulumu da oldukça kolay

Türkiye’de üretilen sandy desenli cam Avrupa’nın performansı en yüksek güneş kolektörü camları arasında yer alıyor. Aynı zamanda tek parça cam fitili ile köşe noktalarda vulkanize UV dayanımlı EPDM cam tutucu contalarla tam sızdırmazlık elde ediliyor. Öte yandan cam ile şase arasındaki sızdırmazlık malzemesi 150 derece sıcaklığa dayanıklılığı sağladığı gibi güneşin yaşlandırma etkilerini de bertaraf ediyor. Teknik özelliklerinin yanı sıra kurulumu da oldukça kolay olan kollektörün şasesinin çatıya montajı için farklı çatı kitleri de bulunuyor.

Baymak’ın güneşten maksimum faydanın elde edilmesini sağlayan kompakt sisteminde yeni Aqua Elegant Güneş Kolektörü Deposu ise geleneksel sistemlere göre daha fazla sıcak kullanım suyu kapasitesine sahip. Yüksek yoğunluklu poliüretan izolasyon ve UV ışınlarına karşı güçlendirilmiş plastik kapakları bulunan Aqua Elegant depolara opsiyonel olarak yardımcı ısıtıcı bağlantı manşonu sayesinde, elektrikli ek ısıtıcı bağlanabiliyor. Kompakt yapıda kolay kurulum sağlayan Aqua Elegant Güneş Kolektörü Deposu 120, 170, 200 ve 300 litre kapasitesiyle her tüketim miktarına uygun geniş ürün yelpazesine sahip.

 

Baymak Güneş Kolektör Ailesi

Advanced XL           2,5 m²

Advanced X              2,0 m²

Tipi                        : Düzlemsel

Selektif Yüzey          : Bakır

Cam Tipi                 : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam

Cam Kalınlığı           : 4 mm

Taşıyıcı Boru Sayısı   : 12 Ad

Cam Kalınlığı           : 4 mm

Taşıyıcı Boru Sayısı   : 12 Ad

Apollo E Cu XL         2,5 m²

Apollo E Cu X           2,0 m²

Tipi                        : Düzlemsel

Selektif Yüzey          : Bakır

Cam Tipi                 : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam

Cam Kalınlığı           : 3,2 mm

Taşıyıcı Boru Sayısı   : 10 Ad

 

Apollo E XL               2,5 m²

Apollo E X                 2,0 m²

Tipi                        : Düzlemsel

Selektif Yüzey          :  Alüminyum

Cam Tipi                 : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam

Cam Kalınlığı           : 3,2 mm

Taşıyıcı Boru Sayısı   : 10Ad

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: