Aldağ Banner
Aldağ Banner

Başakşehir – Kayaşehir Metro Hattı Projesinin Sistem Klima Tercihi; Samsung Dvm Heat Recovery Oldu

Başakşehir – Kayaşehir Metro Hattı Projesinin Sistem Klima Tercihi; Samsung Dvm Heat Recovery Oldu

Yapımını ŞENBAY-ÖZGÜN-SÖĞÜT iş ortaklığının üstlenmiş olduğu Başakşehir-Kayaşehir metro hattı, “M3 Kirazlı-Metrokent” hattının devamı olarak 2021 yılının son çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Kayaşehir’i İstanbul metro ağına 4 aktarma noktası ile bağlayan proje, aynı zamanda yapımı devam eden İstanbul yeni Havalimanı metro hattı ile de doğrudan bağlanmaktadır. Toplam 5 istasyonu olan metro hattı ile Kayaşehir-Başakşehir arası yolculuk süresi sadece 10 dakikaya inmekte. Sağlıkkent istasyonu ile İstanbul Şehir Hastanesi metro ağına bağlanılarak ulaşımda kolaylık sağlamakta. Hattın tek yöne saatlik yolcu kapitesi ise 70 bin kişidir.

Projenin idari binasında iklimlendirme tercihi; Analiz Group ile “Samsung DVM Heat-Recovery” sistem klimaları olmuştur. Yüksek enerji verimliliğine sahip “Samsung DVM HR” serisi ile tek bir sistemde iç üniteler birbirinden bağımsız olarak ısıtma veya soğutma yapabilmekte. DVM HR serisi sürekli ısıtma ve konfor için dönüşümlü defrost yaparak sürekli ısıtma performansı sunmaktadır.

“Samsung DVM HR” serisi tek bir dış ünite ile 30 hp (84 kW) ‘ye kadar soğutma kapasitesi sunmaktadır. “DVM HR” 30 hp gücündeki yüksek kapasiteli ünitesi ile %40 daha az taban alanı ve %28 daha düşük ağırlık sunarken, -25°C ile 48°C dış ortam sıcaklıkları arasında çalışabilmektedir. Aynı zamanda rakiplerinden %32 daha küçük Mod Değiştirme Ünitesi ile mahallerde pratik ve kullanışlı montaj imkanları sağlamaktadır.

İklimlendirme ve mekanik tesisat alanlarında yeniliklere öncülük eden “Analiz Group” geniş ürün yelpazesi ve uzman mühendis kadrolarıyla; üstün ürün ve profesyonel çözümleri, sektörün ve son kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. “Üstün ürün, benzersiz hizmet” ilkesi ile sektör öncülerinden olan Analiz Group, yurt içi ve yurt dışında yaptığı projeler ile ses getirerek büyümeye devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: