ArmaGel HT, yüksek sıcaklıkta yalıtım uygulamaları için güvenilir çözüm

ArmaGel HT, yüksek sıcaklıkta yalıtım uygulamaları için güvenilir çözüm

Armacell‘in vizyonu, her zaman yenilikçi olup teknik yalıtım ürünlerinde enerji tasarruflu yalıtım çözümleri önermektir. Aerojel ile bu vizyon artık gerçeklik kazanıyor.

ArmaGel ile Yalıtım daha Verimli

Yeni nesil aerogel örtü teknolojisinin özellikleri; esnektir ve bükülebilir, çevre açısından güvenlidir, üstün ısı performansına sahiptir ve üstün güvenlikli bir yapıdadır. 650ºC’ye (1200ºF) kadar yoğuşma yapmaz. C1728 uyumludur. ArmaGel HT yüksek sıcaklık uygulamaları için en güvenilir çözümdür.

Aerojel

NASA tarafından dünyaya bir kuyruklu yıldız parçası getirmek için de kullanılan, pistte bir mermiyi durduracak kadar güçlü olan aerojel, termal, akustik bir dizi fiziksel özellik sunmaktadır. Bu üstün özellikleri ile yeni nesil yalıtım ürünü olarak tüm yalıtım amaçlı kullanımlar için inanılmaz bir potansiyele sahiptir.

Adından da anlaşılacağı gibi, aerojel, jelin sıvı bileşeninin hava ile değiştirildiği jelden elde edilen bir katıdır, kuru ve gözeneklidir. Aerojel dünyanın en hafif katı maddesidir. Aynı zamanda camdan 1.000 kat daha az yoğundur, bu da onu dünyanın en düşük yoğunluklu katı malzemesi yapar.

ArmaGel HT Özellikleri

5, 10, 15 ve 20 mm kalınlıklarda ArmaGel HT kullanıma sunulmuştur. Kolayca kesilebilmesi, en az fire ile hızlı montaj yapılabilmesi özellikleri ile işçilik maliyetini azaltmakta, benzer rakip ürünlerle karşılaştırıldığında ise 5 kata kadar üstün termal performans sunmaktadır. Hidrofobiktir, yani suyu sevmez ve nefes alabilir. Sıvı suyu iter, ancak buharın kaçmasına izin vererek ekipmanın daha uzun süre daha kuru kalmasına yardımcı olur. Ultra ince ve ultra hafiftir, kolay taşınır. Geleneksel yalıtım malzemelerinden daha fazla esnektir. Çevre açısından güvenlidir. Klorür içermez ve ürünün depolandığı yerler çevre açısından sorun yaratmaz. Hidrofobiklik ve nefes alabilirlik, yalıtım altındaki korozyona (CUI) karşı korumayı da arttırır.

ArmaGel HT yüksek sıcaklık uygulamaları için esnek aerojel örtü; ASTM C1728 uyumlu, 650 ºC (1200 ºF)’e kadar sıcak koşullara uyum, 5, 10, 15 ve 20 mm kalınlık ile daha çok seçenek, rakip yalıtım malzemelerinden beş kat daha iyi termal performans, yalıtım altı korozyon riskini azaltma (CUI) özellikleri ile fark yaratır.

Esnek köpüğün mucidi ve mühendislik köpüğünün lider tedarikçisi olarak Armacell, müşterileri için sürdürülebilir değerler yaratan, yenilikçi ve güvenli termal, akustik ve mekanik çözümler geliştirir. Armacell’in ürünleri global enerji verimliliğine belirgin bir katkıda bulunarak, her gün dünya çapında bir fark yaratır. 3400 çalışan ve 17 ülkedeki 27 üretim tesisi ile şirket, iki ana iş kolu yürütmektedir. Bunlar Gelişmiş Yalıtım ve Mühendislik köpüğü’dür. Armacell teknik ekipman için izolasyon malzemesi, yüksek teknolojili ve hafif uygulamalar için yüksek performans köpüğü ve sonraki nesil aerogel örtü teknolojisi üzerine odaklanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Armacell yalıtım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

97. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: