Aldağ Banner
Aldağ Banner

Aquacıat Power

Aquacıat Power

Yeni R32 soğutucu akışkanı ve 940 kW’a kadar soğutma kapasitesi ile her mevsim, her iklim koşulu ve her uygulama için maksimum enerji verimliliği sunuyor.

 Avrupa Çevre Dostu Tasarım Direktifi, su soğutma grupları, ısı pompaları ve komponentleri için zorunlu enerji verimliliği gereksinimlerini, ürünün kullanım ömrü boyunca çevreye olan etkisini dikkate alarak tanımlamaktadır. AQUACIATPOWER, mevcut Ecodesign standartlarına ve Avrupa yönetmeliklerine uygun olarak geliştirilmiştir.

Neden R32

  • R-410A’dan%80 daha az CO2 eşdeğeri
  • R-410A’ya göre %10 daha verimli ve tüm iklimler için uygun
  • Kullanıcı dostu (R-32, her yerde bulunabilen saf bir maddedir)
  • Güvenli (kolay kurulum, devreye alma ve bakım)

AQUACIATPOWER üniteleri dış mekana monte edilmek üzere tasarlanmıştır ve çevre dostu R-32 soğutucu akışkanı kullanılmaktadır. 2 bağımsız soğutma devresi içerir ve modele bağlı olarak 3 ila 8 scroll kompresörle donatılmıştır.

Alüminyum mikro kanallı batarya teknolojisi ve plakalı ısı eşanjörü, yüksek termodinamik kabiliyete sahiptir. Daha iyi termal performansa sahip standart bir bakır/alüminyum serpantine göre %50’ye kadar daha az soğutucu akışkan kullanır:

– Korozyona karşı daha fazla direnç sunar.

– Daha fazla dayanıklılık için daha az lehim noktasına sahiptir.

– Çevre üzerinde etkisini azaltmak için geri dönüşümü kolaydır.

– Bataryanın bakımı ve temizliği çok kolaydır.

– Daha hafif ve daha kompakt olduğundan kullanımı ve nakliyesi daha kolaydır.

Kullanım sıcak suyu üretmek için ısı geri kazanımını kullanmak, maksimum tasarruf için ekolojik bir çözümdür. Tüm yıl boyunca ücretsiz +55 °C’ye kadar sıcak su üretimi olanağını sunan yeni nesil AQUACIATPOWER sudan suya ısı pompaları ofislerde, sağlık tesislerinde, ticari tesislerde ve toplu konutlarda tüm soğutma uygulamalarına en uygun çözümü sağlar.

AQUACIATPOWER serisinin üstün özellikleri arasında; iki bağımsız soğutucu akışkan devresi, elektronik genleşme valfleri, yeni nesil, yüksek verimli scroll kompresörleri, optimize edilmiş profil kompozit kanatlı eksenel fanları, elektronik kutup anahtarlamalı ve EC tipi motor (HE serisinde standart), uzaktan kumandalı transformatörü, güvenlik anahtarı, numaralı kablolarla donatılmış elektrik kabini, Connect Touch mikroişlemcili kontrol modülü ve çok çeşitli otomasyon gerekliliklerine uyumluluk, çok dilli 4,3 inç renkli dokunmatik ekranlı arayüz, arayüz ekranına erişim için web sunucusu (IP), standart olarak MODBUS/JBUS protokolü üzerinden CMS ile iletişim (LON ve Bacnet isteğe bağlı) sayılabilir.

Enerji geri kazanımı, enerji tasarrufu

Maksimum sayıda uygulamayı kapsamak ve tüm yıl boyunca enerji tasarrufu sağlamak için kısmi ısı geri kazanımlı opsiyonları mevcuttur

Çok sessiz çalışma, çok düşük gürültü seviyeleri

Tüm gürültü performansı gereksinimlerini karşılamak için üç akustik performans seviyesi (Standart, Düşük Gürültü ve Xtra Düşük Gürültü) seçeneği bulunmaktadır.

Her tür soğutma uygulaması için bir çözüm

AQUACIATPOWER, geniş soğuk su sıcaklıkları yelpazesi ile hizmet ve endüstriyel sektörlerin tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Her mevsim, her iklim, her koşulda kullanım

Bütün coğrafi koşullarda, tüm faaliyet sektörlerinin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan geniş hava sıcaklığı çalışma aralığı vardır:

-20 °C’den 48 °C’ arasında tam yükte soğutma modu

-15 °C ile +40 °C arasında kısmi yükte ısıtma modu

Farklı kullanım gereksinimlerini karşılayabilecek 19 modeli vardır.

Çalışma aralığı:

Isıtma kapasitesi     : 170 ila 940 kW

Soğutma kapasitesi : 160 ila 520 kW

Kompakt tasarım, küçültülmüş boyutlar

AQUACIATPOWER kompakt bir tasarıma sahiptir. Kapladığı alan ve hacmi, her alanda kolay kurulum için optimize edilmiştir

Komponentlere mükemmel erişilebilirlik ile hızlı ve kolay bakım

Kolaylıkla çıkarılabilir paneller, bakım işlemlerini basitleştirmek için komponentlere hızlı erişim sağlar.

Kolay ve hızlı kurulum

AQUACIATPOWER ‘ın kurulumu çok kolaydır. İhtiyaç duyulan gerçek alan, sadece ünitenin kapladığı alandır.

Farklı kullanım ihtiyaçları için farklı seçenekler

Hidrolik modülsüz temel versiyon,

Opsiyonel hidrolik sirkülasyon pompalı versiyon,

Opsiyonel hidrolik sirkülasyon pompası ve buffer tanklı versiyon, yine farklı kullanım ihtiyaçlarına göre belirlenebilecek tercihler arasındadır.

“Sessiz” tasarım

Farklı akustik versiyonlar sayesinde, her tür minimum gürültü seviyesi taleplerini karşılar.

– “Gürültüsüz” montaj teknikleri gürültü kaynaklarını azaltır: en son teknolojiye sahip akustik muhafaza içine yerleştirilmiş scroll kompresörler, yeni nesil sessiz çalışan fanlar, titreşim önleyici montajlar,

– Binada kimse olmadığında ses seviyelerini sınırlayan “Gece Modu”, ile çıkış ve fan dönüş hızını kontrol edebilme,

– Değişken hız kontrolü, AQUACIATPOWER’ı sessiz çalışma koşullarında da emsalsiz kılar.

Ses seviyesi açısından ise üç farklı versiyon mevcuttur: Standart – Düşük Gürültü (LN) – Xtra Düşük Gürültü (XLN)

Optimize edilmiş enerji verimliliği

Sertifikaları ile kanıtlanan SEER (1) ve SCOP (2) derecelendirmeleri ile AQUACIATPOWER serisi, tüm yıl boyunca dengeli enerji tasarrufu sağlamak üzere mevsimsel değişikliklere uyum sağlamak için kendi kendini ayarlayan işletim sistemine sahiptir. İklim değişiklikleri ve binaların farklı ihtiyaçları nedeniyle, su soğutucuları ve ısı pompaları çoğu zaman kısmi yükte çalışır. Soğutma devresine paralel bağlanan kompresörlerle, optimum çalışma ve enerji verimliliği sağlamak için, soğutma kapasitesini otomatik olarak ayarlar, yükteki değişiklikleri tahmin eder ve yalnızca gereken sayıda kompresörü devreye sokar. İsteğe bağlı değişken hızlı fan motorları ile enerji verimliliğinde daha da iyi sonuçlar sağlar.

SEER ve SCOP, kısmi yük altında verimliliklerini dikkate alarak chiller ve ısı pompalarının mevsimsel verimini ölçer. Komponentlerin özenli seçimi ve elektronik genleşme vanası (EXV) sayesinde olağanüstü termodinamik performans ile AQUACIATPOWER üniteleri soğutma modunda yüksek SEER ve ısıtma modunda SCOP seviyesine ulaşır.

Geleneksel bir ısı pompasında, defrost periyodu, enerji kaybı, titreşim ve gürültü kaynağı olan çevrimin soğutulmasını gerektirir. AQUACIATPOWER, Free Defrost algoritmasını entegre eder. Bu, defrost devresinin geniş bir dış sıcaklık aralığında tersine çevrilmesi gerekliliğini ortadan kaldırır. Bu işlev, yalnızca ünitenin verimini ve güvenilirliğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda gürültüyü de azaltır.

Smart CIATControl ile akıllı ve kolay kontrol olanağı

Bina kullanım koşulları ve hava koşullarına göre programlanabilen patentli bir algoritma kullanan Smart CIATControl, termodinamik üreticinin verimliliğini emitörlerin ihtiyaçlarına göre gerçek zamanlı olarak uyarlar. Smart CIATControl tarafından sunulan optimizasyonlar, bina için ortalama %40 enerji tasarrufu sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: