Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Yüzde Yüz Yerli Tasarımlarla İmbat, Teskon+Sodex 2019’da İlgi Odağı Oldu

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, yüzde yüz yerli tasarımlarıyla katıldığı Teskon+Sodex 2019 fuarında ilgi odağı oldu. 17-20 Nisan tarihlerinde, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe sektörün önemli isimleri katılırken İmbat, İzmir’de doğan ve ürünlerini dünyaya sunan yerli bir marka olarak duyduğu gururu vurguladı.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir Şubesi önderliğinde 1993 yılından beri süregelen, bu yıl 14. kez düzenlenen Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi (TESKON), sektörün en önemli HVAC&R etkinliği olan Sodex fuarıyla birlikte 17-20 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşti. Sektörün önemli markaları ve isimlerinin katılımıyla geçen dört gün boyunca İmbat, tamamen yerli ürün tasarımlarıyla ilgi odağı oldu.

Özgün tasarımları ve gerçekleştirdiği üretimle, Türkiye’ye bir değer sunmaktan ve dünya pazarlarında Türk mühendisliğini temsil etmekten dolayı gurur duyduğunu belirten İmbat, ürün gruplarından; Eurovent sertifikalı çatı tipi klimalar ve su soğutma gruplarının yanı sıra hassas kontrollü klima cihazlarını misafirleriyle buluşturdu. 1998 yılından beri üretmekte olduğu ve birçok prestijli yurt içi, yurt dışı projede kullanılmakta olan hassas klima cihazları, yenilenen tasarımıyla ayrıca  ilgi çekti.

Yüksek verimlilik ve özgün ürün anlayışıyla sürdürdükleri Ar-Ge yaklaşımını, kuruluş gününden beri aralıksız devam ettirdiklerini ifade eden İmbat Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Gümrükcüler, “İlk yıldan bugüne, aralıksız olarak Ar-Ge yatırımlarımız devam ediyor. Kaliteli ürün, kaliteli hizmet ve tasarım İmbat gibi mühendislik kökenli bir firma için çok önemli. Türkiye’de ve dünyada birçok önemli projede ürünlerimizin yer almasından mutluluk duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de tasarlanan ilk ve tek Eurovent sertifikalı çatı tipi klimanın da sahibi olan İmbat, %100 yerli sermaye ile %100 yerli tasarımlara imza atmaya devam ediyor. Yüksek verimli, çevre dostu ürünleriyle hem projelere hem de dünyaya kazanç sunuyor.

 

Bir Cevap Yazın