Aldağ Banner
Aldağ Banner

Xylem Lowara’nın Ödüllü Tasarıma Sahip Frekans Kontrol Cihazı Hydrovar®, Verimli Çözümler Sağlıyor

Xylem Lowara’nın Ödüllü Tasarıma Sahip Frekans Kontrol Cihazı Hydrovar®, Verimli Çözümler Sağlıyor

Xylem’in 1993 yılında yalnızca pompa sistemleri için tasarladığı Hydrovar ®, bugün 5. jenerasyonunun sunduğu benzersiz özellikler ile sektördeki en gelişmiş mikroişlemcili frekans kontrol cihazı olma özelliğini sürdürüyor.

Amerikan Consulting-Specifying Engineer® Dergisi’nin her yıl düzenlediği “Product of the Year” Yarışması’nda “Enerji Yönetimi” dalında 2017 yılı Altın Ürün ödülünü alan Hydrovar ®’ın özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkün;

  • Marka gözetmeksizin IEC standartlı tüm eski ve yeni pompa motorlarına yatay veya dikey olarak kolaylıkla takılarak sistemin anında frekans kontrollü olarak çalıştırılmasına olanak sağlar.
  • Voltaj, faz, kısa devre ve topraklama hataları, aşırı ısınma, aşırı akım, susuz çalışma, eğri dışı çalışma ve kavitasyon gibi önemli sorunlara karşı pompa ve motoru korur, arızalanmasını %100 engeller.
  • Modbus ve BACnet gibi sık kullanılan otomasyon dillerine tam uyumludur. Harici kontrol, veri izleme gibi özellikleri sayesinde tüm bina kontrol sistemleri ile ilave modül gerektirmeksizin kusursuz çalışır. Ayrıca istendiğinde 8 adet Hydrovar® birbiri ile haberleşerek aynı sistemde çalışabilir.
  • Opsiyonel sensörleri ile birlikte kullanıldığında fark basınç, sabit basınç, sabit debi ve sıcaklık şeklinde 4 farklı çalışma modu bulunur.
  • 30’dan fazla dil seçeneğine sahip pratik menüleri ile tüm çalışma şartları cihaz üzerinden ayarlanabilir. Ayrıca kullanım ekranı istendiği anda şifrelenerek tüm ayarlar korunabilmektedir.
  • Arıza, hata ve pompa çalışma değerlerini hafızasına kaydederek proses kullanım analizlerinin istatistiksel olarak raporlanabilmesini sağlar.
  • Cihaz üzerinde yoğuşmaya ve buna bağlı arızalara izin vermez. Ayrıca yumuşak kalkış ve duruş modu ile pompaları sıralı ve eşit çalıştırarak bakım gereksinimlerini en aza indirger.
  • Geniş seçenekli sistem şartlarına uygun yönetim imkânı sunan Hydrovar®, %70’lere varan enerji tasarrufu sağlar.

(Bu özellik TÜV Avusturya tarafından tescillenmiştir.)

Xylem

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Xylem Lowara

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: