Aldağ Banner
Aldağ Banner

Wavin’den Naturel Park Projesi’ne inovatif boru çözümleri

Wavin’den Naturel Park Projesi’ne inovatif boru çözümleri

2016 yılında Şanlıurfa’da inşasına başlanan Naturel Park Projesi’nde yaşam başladı. 40’tan fazla ülkeye ürün ve çözümler sunan Wavin, enerji verimliliği sağlayan yerden ısıtma & serinletme sistemleriyle projede yer aldı.  Wavin, ev sahiplerine her odanın sıcaklığını Sentio kontrol sistemi sayesinde, cep telefonlarından uzaktan kontrol edebilme imkanı sunuyor.

İnşaat ve altyapıya yönelik yüksek kaliteli birçok boru ve ek parça sistem çözümlerini müşterileri ile buluşturan Wavin, dünya genelinde 40’tan fazla ülkeyi çok çeşitli ve inovatif ürün ve çözümleri ile buluşturuyor. Türkiye plastik boru sektörünün lider firmalardan Wavin, Adana’daki 171 bin metrekare üretim tesisi ve 60 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikasında atık sudan sıhhi tesisata, ısıtma-soğutmadan yağmur suyu yönetimine kadar birçok sistem çözümünü müşterilerine sunuyor.

Güneydoğu’nun sıcak iklimi Wavin’in yerden serinletme çözümü ile buluştu

Yüzde 87 oranında yeşil alana sahip olması ve fosil yakıt kullanılmaması ile uluslararası arenada en dikkat çeken projeler arasında yer alan Naturel Park Projesi’ne yenilikçi boru çözümleri ile destek olmaktan duydukları mutluluğu ifade eden Wavin Genel Müdürü Fatih Asal , düşüncelerini şöyle ifade etti: “Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik odağında  yapımı tamamlanan Naturel Park Projesi 104 adet konuttan oluşuyor. Proje, extrem ısıtma / serinletme ve sıcak su temini tekniklerinin yanı sıra enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjili  binaları ile dünyada ses getiren sayılı projelerden biri. Düşük karbon ayak izine sahip Naturel Park Projesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Türkiye’nin en çevreci projelerinden biri olarak faaliyet gösterirken, aynı zamanda yaz aylarında oldukça sıcak bir iklime sahip olan Şanlıurfa’da hane sakinlerinin evlerinde sonbahar havasını yaşamalarına imkân tanıdı. Kullanıcılar Naturel Park Projesi’nde en çok yerden serinletme sistemini sevdi. Wavin olarak boru çözümlerimizle enerji verimliliğini sağlayarak sürdürülebilir geleceğe destek olurken, aynı zamanda böylesine sıcak bir iklimde vatandaşlarımızın yaşam alanlarında konforla oturmalarına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

 “Wavin’in uzaktan kumanda edilebilen Sentio kontrol sistemini uyguladık.”

Günümüzde yerden ısıtma ve serinletme sistemlerinin konfor, maliyet, sağlık ve ısı verimliliği açısından dünyadaki en kullanışlı sistemler olduğunun altını çizen Naturel A.Ş. Proje Müdürü Aziz Olağan ise Naturel Park Projesi hakkında şu bilgileri verdi:  “İyi projelendirilmiş ve kurulmuş bir sistem yaklaşık yüzde 30-40 oranında enerji verimliliği sağlamaktadır. Projemizde yerden ısıtma sistemi binalarda uygulanırken, her ev için bağımsız olmak üzere 16 Kw’lık, R32 ekolojik gazlı ısı pompalarını kullandı. Kullandığımız ısı pompaları verimlilik açısından dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Isı pompalarının ısıttığı ve soğuttuğu suyu evin her yerine homojen bir şekilde dağıtmak içi evlerimizin zeminine yüksek sıcaklık ve basınca dayanımlı Wavin borularını döşedik.  Wavin yerden ısıtma borularını döşemenin altında kaldığı  için odaları dilediğiniz gibi dekore etmemize imkân sağladı. Bundan sonraki projelerimizde de Wavin markalı ürünler  vazgeçilmez markamız olacaktır” diye konuştu.

Naturel Park Projesi

Naturel Park Projesi

Naturel Park Projesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: