Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Valeo Bursa’nın İklimlendirme Tercihi İmbat Oldu

Valeo Otomotiv Bursa, üretim tesislerinde yapılacak yeni yatırım projesinin iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’ni seçti. İmbat, çatı tipi paket klimaları ile sağlıklı ve ideal iklim koşullarını sağlayacak.

Otomotiv sektörünün önemli isimlerinden Valeo, Bursa’da bulunan tesisin iklimlendirmesini sağlamak için endüstriyel proseslerde sıkça tercih edilen İmbat çatı tipi paket klima cihazlarını tercih etti. Projede İmbat’ın HSE 502 model 30.000 m3/h debide, 177,2 kW soğutma – 150 kW doğalgaz ısıtma kapasiteli, %10 taze havalı, inverter plug fanlı G4, F7, F9, H13 filtreleri kullanılan ve cihaz dışı 300 Pa üfleme basıncı ile çalışan çatı tipi klimalarıyla yer aldı.

7-350 kW kapasite aralığında 65.000 m3/h debiye çıkan, tamamı A ve B enerji sınıfında yer alan İmbat çatı tipi klimalarda çevreci akışkan R410a kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak da oldukça geniş seçenekler ile beklentileri karşılayan İmbat çatı tipi klima cihazlarının başlıca opsiyonel özelliklerini; %100 taze hava oranında çalışabilme ve oranı %0-%100 arasında otomatik olarak ayarlayabilme, tamburlu ve plakalı ısı geri kazanımlı modeller, EC fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji harcaması, sıcak sulu buharlı veya elektrikli ısıtma, doğal gazlı ısıtma, CO2 iç hava kalitesi kontrolü, termal veya entalpi freecooling (ekonomizör), üç kademe filtrasyon imkanı (G4+F7+F9), dijital veya inverter scroll kompresörler, evaporatör ve kondenser yüzeyi hidrofilik/epoksi kaplama, su ve deniz suyu soğutmalı modeller olarak saymak mümkündür.

Türkiye’de tasarlanan ilk Eurovent sertifikalı çatı tipi klimanın da sahibi olan İmbat, %100 yerli sermayeyle kendi özgün ürün tasarımlarını hazırlayarak ve kendi üretimini gerçekleştirmektedir. Yüksek verimli ve çevreye duyarlı ürünleriyle İmbat, hem projelere hem de dünyaya kazanç sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın