Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Unilever Besan Besin Tuzla Tesisinde Arı Yangın Pompa Grubu İle Yerini Aldı

Türkiye’de 100 yılı aşkın bir süredir katma değer yaratan Unilever dünyanın en eski küresel şirketlerinden biridir. Sürdürülebilir büyüme kapasitesini artırmak isteyen Unilever, önemli bir bölgesel merkez olarak gördüğü Türkiye’de yatırımlarını sürdürmektedir.

8 fabrika yatırımı, 5.000’i aşkın çalışanı ve 34 ülkeye ihracatı ile Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan Unilever bünyesinde gıda, dondurma ve içecek, ev, kişisel bakım ve güzellik kategorilerinde; OMO, Rinso, Yumoş, Domestos, Cif, Sunlight, Elidor, Dove, Dove Men, Toni&Guy, Signal, Clear, Rexona, Lux, Axe, Lipton, Knorr, Calve, Algida, Carte d’Or, Cornetto, Nogger, Magnum, Max, UFS ve Vaseline gibi lider markalar yer almaktadır.

Dünyada 150’den fazla ülkede tüketicileriyle buluşan,dünya çay pazarının lider markası Lipton ile Unilever ailesinin en büyük gıda markası olan ve dünyada 176, Türkiye’de 36 yıldır çorbalardan bulyonlara, harçlardan soslara pek çok ürünüyle sofralara lezzet katan geniş ürün yelpazesinin yanı sıra yöresel tarifleri de Türk mutfağına taşıyan Knorr, markalarının üretildiği Unilever Besan Besin Sanayi A.Ş. Tuzla yerleşkesinde firmamız Yangın Pompa Grubu ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 3000 GPM 150 PSI, 410 HP motor ,1780 RPM değerlerinde Clarke marka, DQ6H-UFAA98 model motor kapasitesine sahip Yatay tip bölünebilir gövdeli Dizel Yangın Pompası kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 10 GPM 155 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edilmiştir. Pompalarla beraber 8” basınç rahatlatma vanaları, test için 10” akış ölçer ve her pompa için ayrı ayrı 515 galon kapasiteli dizel yakıt tankları kullanılmıştır. Pompaların, devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri bizzat Arı Yangın’ın tecrübeli ve güvenilir teknik ekibi tarafından yapılmaktadır.

Arı Yangın A.Ş. olarak dünya çapında en iyi firmalar ile yaptığımız mümessillik anlaşmaları sayesinde en kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile en iyi malzeme tedarik hizmetini vererek müşterilerimizi memnun etmeyi amaçlamaktayız.

 

Bir Cevap Yazın