Aldağ Banner
Aldağ Banner

Uludağ Üniversitesi Merkez Kütüphane Ek Binasında Exiva Akıllı Bağlantı Aparatı Kullanılıyor

Uludağ Üniversitesi Merkez Kütüphane Ek Binasında Exiva Akıllı Bağlantı Aparatı Kullanılıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesi’nin 6.8 milyon liraya mal olan ek binası ile kütüphane kapasitesi 800 kişiden 1.550 kişiye çıktı. “Engelsiz” kullanıma uygun, modern bir yapı olarak tasarlanan ve Türkiye’nin en iyi birikimine sahip kütüphanelerinden biri olan BUÜ Kütüphanesinde; 200 kişilik konferans salonu, 8 adet çalışma salonu, Danışma Birimi, Görme Engelliler Birimi, Yazılım Mutfağı, Elektronik Kaynaklar Birimi ve Açık Erişim Birimleri bulunuyor.

Akıllı bina olarak inşa edilen yapıda esnek hava kanalları, IŞIL A.Ş.’nin patentli ürünü “Akıllı Bağlantı Aparatı” Exiva ile monte edildi. Exiva, esnek havalandırma kanallarının; ana havalandırma kanalına, dağıtım noktalarına, her türlü fan, cihaz ve havalandırma ekipmanlarına montajının çok daha kısa sürede, işçilik hatalarının önüne geçerek sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Tüm esnek hava kanalı markaları ile %100 uyumlu Exiva ile esnek hava kanalının maksimum seviyede gerdirilmesine olanak sağlayarak yüksek basınç kaybı ve kanalda toz partiküllerinin birikmesinin önüne geçiliyor.

Exiva, Isı ve Görünür Duman Oluşumu için Yangın Testi’nin başarıyla geçildiğini ifade eden UL 2043 sertifikasına sahiptir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: