Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Thermotherm – Plus Yerden Isıtmalı ısı istasyonları ve yeni nesil DAF Sonicheat+ Ultrasonik kalorimetreleri tercih edildi

Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul Anadolu yakasının en prestijli bölgelerinden biri olan Küçükyalı’da toplamda 10 konut bloğunda 1.159  konut olarak yapımı devam eden Nidapark Küçükyalı projesinde DAF Enerji’nin yüksek verimli Thermotherm – Plus Yerden Isıtmalı ısı istasyonları ve yeni nesil DAF Sonicheat+ Ultrasonik kalorimetreleri tercih edildi.

DAF Isı istasyonları merkezi ısıtma sisteminde bir arayüz görevi üstlenerek o dairenin enerji merkezi olmaktadır. Üstün nitelikli bileşenleri ve ileri teknolojisi sayesinde bir ‘Konfor Kontrol Merkezi’ dir. Kompakt yapısı ile montajı son derece pratik ve kolaydır.

Isı istasyonu içerisinde kullanılan yüksek verimli eşanjörler ile düşük kazan suyu sıcaklıklarında çalışma imkanı sağlar. Projede tercih edilen DAF Indirect Thermotherm çift eşanjörlü tip ısı istasyonlarında bir eşanjör ile verimli ve konforlu kullanım sıcak su üretilirken, diğer eşanjör ile yerden ısıtma sistemine uygun şartlandırılmış sıcak su eldesi sağlanmaktadır. Sarmal tip sensöre sahip termostatik hat vanasının hızlı tepkisi sayesinde kayıplar en aza indirgenmiştir. Isı kayıpları ise kullanılan EPP eşanjör izolasyonu  ve boru izolasyonu ile de minimumdur.

Projede kullanılan diğer ürün olan DAF SonicHeat+ ultrasonik kalorimetre de yeni nesil Cortex İşlemcisi sayesinde yüksek performans ve düşük pil tüketimine sahip olup, değiştirilebilir pil özelliğini barındırmaktadır. EN 1434 Class 2’ye göre sınıfının en iyi doğruluk oran aralıklarından birine ve patentli gövde tasarımı sayesinde ise kendi sınıfındaki en düşük basınç kayıp değerlerine sahiptir.

Bir Cevap Yazın