Spesifik Uygulamaların Güvenilir ve Kaliteli Ürünü MIT Termoregülatörler

Spesifik Uygulamaların Güvenilir ve Kaliteli Ürünü MIT Termoregülatörler

Sıcaklık düzenleyici olarak bilinen Termoregülatörler, Ekin Endüstriyel mühendislerince geliştirilerek, yüksek kalitede kademeli kalıp ısıtma-soğutma işlemlerinde hassasiyeti yakalayabilmek üzerine tasarlanıyor.

Özellikle kalıp ısıtma ve soğutma işlemleri gibi sıcaklığın spesifik şekilde ayarlanması gereken uygulamalarda, termoregülatörler gerekli hassasiyeti sağlayan araçlar olarak kullanılıyor. Kalıp sanayinde ancak bu hassasiyet ile yüksek kalitede ürün elde edilebiliyor. Birçok farklı kalıp tekniği var ve bunların hepsinde sıcaklık düzenleyici olarak termoregülatörlerden faydalanılıyor. Örneğin plastik enjeksiyon makinelerinde ihtiyaç duyulan kalıp sıcaklığı, dolum sırasında ve dolum sonrasında farklılık gösteriyor. Yüksek sıcaklıktaki sıvının kalıba doldurulurken donmaması ve yapısının bozulmaması için kalıbın yüksek bir sıcaklıkta olmasına özen gösteriliyor. Dolduktan sonra ise en uygun sürede katılaşıp, kalıptan ayrılmaya hazır hale gelmesi için, kalıbın soğuk olması gerekiyor. Bu sebeple ısıl dengenin sağlanabilmesi adına plastik enjeksiyon makinelerinde MIT Termoregülatörler (Kalıp Şartlandırıcı) sıklıkla kullanılıyor.

Enerji Tüketimi Azalır, Verimlilik Artar

Plastik kalıp enjeksiyonu ile kaliteli ürün üretmek için kaliteli termoregülatör kullanmak önem arz ediyor. Sıvı haldeki plastiğin sıvı kalabilmesi için önce stabil bir ısı dengesine, sonra da donması için hızlı bir şekilde soğutulmasına ihtiyaç duyulmaktadır. MIT Termoregülatörler bu optimizasyonu, ısıtma kısmında rezistanslarla, soğutma kısmında ise chiller/soğutma kulesi hattından bağlanacak soğutma suyu ile sağlanıyor. Bu çalışma prensibi sayesinde, verimlilik artarak, enerji tüketimi azalıyor. Ayrıca zamandan tasarruf edilerek üretim kapasitesi de artıyor. Plastik Enjeksiyon, Metal Enjeksiyon, Otomotiv ve Kauçuk Sanayii gibi kullanım alanları bulunan MIT Termoregülatörler, eksiksiz ürün üretimi, yüksek kaliteli yüzeyler ve düşük malzeme kaybını hedefliyor. Enerji tüketiminde azalma, kalıp sonrası işlemlerden kurtulma ve düşük iç gerilmeler ve yüksek mukavemetleri de amaçlayan Ekin, üretim kapasitesini arttırıyor. Ayrıca Ekin, talebe göre standardın dışında özel imalat da gerçekleştirebiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.