Sıx Senses Kocataş Mansıons Sarıyer’de Arı Yangın Pompa Grubu İle Yerini Aldı

Sıx Senses Kocataş Mansıons Sarıyer’de Arı Yangın Pompa Grubu İle Yerini Aldı

Six Senses Hotels Resorts Spas markası, eşsiz ve sıra dışı hizmet anlayışını, Sarıyer’deki 19. yüzyıldan kalan Kocataş Yalısı ve Sait Paşa Yalısı’na yeniden hayat vererek İstanbul’a taşıyor.

Bu yıl sonu itibariyle hizmet vermeye başlayan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul, bulunduğu şehrin tarihi dokusunu modern çizgilerle bir araya getiriyor.

”Boğaz’ın İncileri” olarak anılan rıhtımları ile ünlü Sarıyer’deki iki tarihi konak, orijinal yapısına saygı gösterilerek ve mimari dokusu korunarak Six Senses dokunuşlarıyla yeniden hayat buluyor.

Osmanlı Devleti döneminde Adalet Bakanlığı da yapan Necmettin Molla Kocataş’ın şahsi mülkü olan Kocataş Yalısı, hala saf kaynak suyu çıkan 2.5 hektarlık alanıyla birlikte, Boğaz’ın Karadeniz’e açılan muazzam manzarasına ev sahipliği yapıyor. Yalılar, 20 yıl önceki yangından sonra Six Senses Hotels Resort Spas markasının dokunuşlarıyla yenilenerek, misafirlerine kapılarını açtı.

Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’un eşsiz konumu, bedenini ve ruhunu yenilemek isteyenlere şehirde bir vaha olanağı sunuyor.

Kişiye özel hazırlanan sağlıklı yaşam ve spor programları ile şehrin içinde sakinlik ve dinginlik arayanlara huzurlu bir sığınak sağlanıyor.

45 adet misafir odası ve süitlerin bulunduğu üç katlı iki görkemli konağın içinde toplantı salonları, sağlık kulübü, Toro Latin Gastro Bar, Kahve Cafe ve butik bulunuyor.

Konakların mimari dokusu, İstanbul’un tüm kontrastlarından esinlenilerek – doğu ve batı, tarihi ve modern, mistik ve dünyevi – ve geleneksel çizgilerin, Six Senses dokunuşları ile harmanlanmasıyla yeniden gün yüzüne çıkıyor.

Şehrin tarihine ve kültürel mirasına bir hediye olmakla birlikte eşsiz mimari tasarımı ve en son teknolojiyle donatılmış olan Six Senses Kocataş Manisons projesinde kaliteden ödün vermeyen firmamız 250 GPM’den 7000 GPM’e kadar uzanan aralıkta geniş bir yelpazeye sahip FAIRBANKS NIJHUIS markalı Yangın Pompa Grubu ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 500 GPM, 115 PSI 60 HP motor 2950 RPM değerlerinde elektrikli ve 500 GPM, 115 PSI 71 HP motor 3000 RPM değerlerinde Clarke marka, JU4H-UF14 model motor kapasitesine sahip Yatay tip bölünebilir gövdeli Dizel Yangın Pompası kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 5 GPM, 125 PSI 2 HP motor 2920 RPM değerlerinde kaçak giderme pompaları da sisteme entegre edilmiştir. Pompalarla beraber 3” x 5” taşma konisi, dizel pompa için ayrı 105 galon kapasiteli dizel yakıt tankı ile birlikte, sistem debisini belirli aralıklarla test edebilmek için 6” akış ölçerleri de dâhil olarak komple FAIRBANKS NIJHUIS firmasından temin edilmiştir.

Yangın pompalarının devreye alınması ve süpervizörlük hizmetleri Arı Yangın’ın tecrübeli ve güvenilir teknik ekibi tarafından bütün projelerde olduğu gibi bu projede de büyük bir özveri ve titizlik ile yerine getirilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Arı Yangın Proje

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

90. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: