Aldağ Banner
Aldağ Banner

Sağlık Yatırımlarında Pa-Flex Kauçuk İmzası

Sağlık Yatırımlarında Pa-Flex Kauçuk İmzası

Son aylarda dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen salgından dolayı, sağlık alanında yapılan yatırımların önemi daha anlaşılır olmuştur.

Bu alanda uzun yıllardır geliştirilen projelere de yenileri eklenmiştir.Bir an önce bu salgından kurtulmayı,daha sağlıklı ve özlenen günlere dönmeyi temenni eder,üretim,sevkiyat ve satış-pazarlama alanlarında aldığımız tedbirlerle tedarikçi hizmetimizi devam ettirdiğimizi,bunun sonucu olarak ülkemiz projelerine ve ekonomisine katkımızı sürdüreceğimizi de belirtmek isteriz.Esnek,mukavim yapısı yanısıra hijyenik uygulama avantajı ile de öne çıkan Pa-Flex elastomerik kauçuk izolasyon markası bu dönemde çok önemli 2 sağlık projesinde yer almıştır.

Bunlardan ilki Yalova’da yapımı süren 400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesidir. Yalova, çok daha modern koşullarda, yüksek konforda hizmet verecek yeni devlet hastanesine kavuşacak. Kentin sağlık sorunlarına çözüm olmakla birlikte, hizmet kalitesinde çıtayı daha yukarı taşıyacak. Yatak, oda, ameliyathane, yoğun bakım ünitesi olmak üzere hastanede her detay ihtiyaçlara göre belirlendi, planlaması yapıldı. 400 yataklı yeni devlet hastanesinde helikopter pisti yani heliped  de yer alacak. Yeni hastane toplam 105.000 m2 kapalı alana ,215 tek yataklı oda, 37 adet iki yataklı oda, toplamda 252 odaya sahip olacak. Her branştan 140 poliklinikle beraber,yüksek hijyen seviyesinde şartlandırılmış 17 ameliyathane ile hizmet verilecek. Diyaliz ünitesinde 35 yatak, palyatif ünitesinde ise 30 yatak bulunacak. Yanık ünitesi içinse yatak sayısı 6 olarak belirlendi.Toplamda ise 97 yataklı yoğun bakım ünitesine sahip olan hastanenin havalandırma kanalları levha,ısıtma-soğutma tesisatı ise boru ürünlerimizle kaplanmıştır.

307.000 m2 alanda 64.000 m2 kapalı alana sahip 400 yataklı mevcut hastaneye 200 yatak kapasiteli ek bina yapımında Pa-Flex Kauçuk levha ve boru izolasyonları kullanılmıştır.

100 poliklinikle İç Anadolu bölgesine hizmet veren tam donanımlı bir hastane olma özelliğindedir. Hastanede 1’er kişilik 400 hasta odası, helikopter pisti, yeşil alanı ve otoparkı ile 5 yıldızlı otel konforunda Aksaray ve bölge halkına sağlık hizmeti veriyor. Hastaneye eklenecek 200 yataklı ek bina ile kapasitesini %50 oranında arttıracaktır.

Sağlık

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Pa-Flex

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: