Aldağ Banner
Aldağ Banner

Rönesans İnşaat Yeni Yargıtay Binası yapım işinde ALDAĞ Klima Santrallerini ve CIAT Isı Pompalarını Tercih Etti

Rönesans İnşaat Yeni Yargıtay Binası yapım işinde ALDAĞ Klima Santrallerini ve CIAT Isı Pompalarını Tercih Etti

Halen, 2 bin 853 kişinin görev aldığı ve 6 farklı binada hizmet vermekte olan Yargıtay Başkanlığı’nın, yüksek yargı faaliyetlerinin tek alanda toplanması amacıyla; proje alanı 486 bin m2, toplam 513 bin m2 inşaat alanında 10 blok olarak tasarlanan yeni kompleksine gelecek yıl taşınması bekleniyor. Ankara İncek’te, Yüksek Yargı organımız Yargıtay Başkanlığı’nın 1 milyar 30 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen yapılarında Aldağ klima santralleri hizmet verecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, “özellikle yerli malzemeler kullanılmasına özen gösterildiği, enerji verimli ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmasının istendiğini” belirttiği yeni Yargıtay Başkanlığı Kompleksinin 2021 yılına kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Yargıtay’ın yüksek prestijini en iyi biçimde yansıtacak yeni kompleks için Aldağ , proje gereklerini karşılayacak farklı teknik özelliklere sahip, toplam 124 adet klima santrali üretecek. Bu santrallerin 30’u, karışım hücreli, DX bataryalı, EC fanlı, cihaz içi entegre otomasyonlu, 3’ü 10.500-24.290 m³/h hava debisi aralığında, karışım hücreli, DX bataryalı, EC fanlı, cihaz içi entegre otomasyonlu ve susturuculu, 5.000-23.320 m³/h hava debisi aralığında 64 adet Sorption tip tamburlu ısı geri kazanımlı, DX bataryalı, EC fanlı, 4.200-25.200 m³/h hava debisi aralığında 20 adet %100 taze havalı, DX bataryalı, EC fanlı, cihaz içi entegre otomasyonlu klima santrali ve 3.100-7.500 m³/h hava debisi aralığında, 7 adet hücreli tip, cihaz için entegre otomasyonu sığınak havalandırma santrali olacak.

Santrallerin seçiminde, dış ortam havasının bina içinde sağlıklı kullanımı sağlanırken enerji ve çevre dostu bir işletim olanağı gözetildi. Yargıtay Başkanlığı Yeni Hizmet Kompleksi’nde, yüksek enerji tasarrufu sağlayan EC fanlara sahip, bina yönetim sistemlerine entegre edilebilen otomasyon donatısına sahip Aldağ ,klima santralleri hizmete girecek.

Yüksek enerji verimliliği koşulunun gözetildiği Yeni Yargıtay Binası için, iklimlendirme alanında 80 yıllık deneyime sahip CIAT’ın geniş seçim aralığına sahip, Eco Design kriterlerine uygun Isı Pompası Ürün Grubu, bu koşulu en üst seviyede karşılayarak tercih edildi. Mümkün olabilen en optimum ebadı, kompakt yapısının yanı sıra 19 mm izolasyonlu emsalsiz paslanmaz çelik plakaları, Tak-Çalıştır özelliği ile kurulum kolaylığı sağlaması, dört tarafı sürgülü panel yapısıyla bakım kolaylığı sağlaması, Touch Connect otomasyon avantajı, CIAT seçiminin diğer dayanakları oldu.

Aldağ Klima

Aldağ Klima

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: