Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Qundıs İle Sodex’de Adil Paylaşım,Dijitalleşme Ve Açık Sistem

Qundis ısı pay ölçer, kalorimetre, su sayacı ve bunların iletişim sistemi üreticisi firma  olarak Avrupa’da uzun süredir Pazar liderlerinden biri ve piyasadaki en büyük üretici diyebiliriz. Özellikle sayaçlar ve iletişim sistemleri için, fiziki olarak bir sayacın yanına gitmeden uzaktan o sayaçtaki bilgileri alabilmeyi sağlayan radyo frekansı yada kablosuz iletişim ile bulut teknolojisini uzun süredir kullanan firmanın; uzaktan sayaç okuma sistemeleri, (AMR) kablolu ve kablosuz M-bus ve pulse modülleri inovatif dijitalleşmede öncü rol oynuyor.

Qundis Türkiye Ülke Müdürü Emrah Erken ile ISK-Sodex Fuarı öncesi inovasyon ve dijitalleşme üzerine konuştuk “30 yılı aşkın süredir QUNDIS GmbH, tüketim verilerinin kaydına yönelik sistemlerin geliştirilmesinde öncü rol oynuyor. Avrupada ki tecrübemizi 6 yıldır Türkiye piyasalarında müşteri merkezli hizmet ile sürdürüyoruz. Su ve ısınma maliyetlerinin tüketim bazlı faturalandırmasında ölçüm cihazlarının ve okuma sistemlerinin önde gelen tedarikçisi konumunda olan markamızın en önemli dijital yeniliği, sistem okumalarının her türlü servis tarafından yapılabilmesi. Açık kaynak okuma sistemi ile QUNDIS adil paylaşım sisteminin altını çiziyor. Bu sistem ile bulut teknolojisinin sağladığı dijital kolaylıkları müşterilerine açıyor.ISK-Sodex Fuarı’nda ürün ve sistemlerini daha detaylı anlatacak markamız, 30 yıllık sektör tecrübesini ve AR-GE çalışmalarına yapılan yatırımları ve dijitalleşme sürecini katılımcılarla paylaşacak. SODEX Fuarı’nda AÇIK SİSTEM ve Doğru Tüketim için dijitalleşme ana başlıklarımız olacak” dedi

Q Gateway 5.5 Direct, Direct Meter Gateway

“Qundis’ten  Uzaktan sayaç okumalara akıllı güncelleme”

Q Gateway 5.5 direct, radyo frekansı ile yapılan sayaç okumalarını uzaktan okumaya çevirmek için en basit ve en uygun çözümdür. Başka herhangi bir ara cihaza ihtiyaç duymaz.

Direct Meter Gateway, C-Mode sinyali ile çalışan tüm Qundis cihazlarından ve bunlara artı olarak açık protokole uyumlu (OMS) bütün sayaçlardan tüketim verilerini otomatik olarak toplar. Bu sayaçlar sadece ısı sayacı olmak zorunda da değil, yani 3. Parti cihazlatrdan da veri toplar.

Montajı ve devreye alması çok basittir, “tak ve çalıştır prensibi” ile çalışır.

Veri iletimi radyo üzerinden (GPRS/EDGE/UMTS/HSPA) Qundis Akıllı Ölçüm Platformu’na (Q SMP) iletilir. Buradan da sistem içerisine tanımlanmış olan mail adreslerine istenilen tarihlerde otomatik olarak gönderilir.

Okuma aralıkları;  yıllık, aylık, ayda 2 kez, ayda bir kez, haftalık veya günlük olarak seçilebilir.

Q Gateway 5.5 Direct içerisine önceden takılmış Sim-card ile birlikte gönderilir, böylece karmaşık Sim-card yönetim işlemi ortadan kalkar.

Bütün idari yönetim ve veri toplama görevleri Qundis Akıllı Ölçüm Platformu

(Q SMP) tarafından yapılır

Bir Cevap Yazın