ODE Yalıtım’dan Çorum’daki mimarlara su ve ses yalıtımı eğitimi

ODE Yalıtım’dan Çorum’daki mimarlara su ve ses yalıtımı eğitimi

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, su yalıtımı ile binalardaki deprem güvenliği arasındaki ilişkiye dikkat çekmek ve yalıtım alanındaki gelişmeleri paylaşmak üzere Çorum’da mimarlar ile bir araya geldi. TMMOB Mimarlar Odası Çorum Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte ayrıca ses yalıtımı ve Türkiye’nin yalıtım sektöründeki ilk dijital platformu olan ODE Select’in mimarlara sağladığı çözümler hakkında da detaylı bilgi verildi.  

Türkiye’de ve ihracat yaptığı 75’in üzerinde ülkede faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım, sektördeki gelişmeleri, geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerini anlatıp fikir alışverişinde bulunmak üzere Çorum’daki mimarlar ile buluştu. TMMOB Mimarlar Odası Çorum Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen ve açılışını Şube Başkanı Pınar Karakurt’un yaptığı etkinliğe 65 mimar katıldı.

ODE-Yal-t-m-G-rsel-2

ODE Yalıtım Ürün Yöneticisi İnşaat Mühendisi Timur Ergün’ün katılımıyla düzenlenen etkinlikte, su yalıtımı ile binalardaki deprem güvenliği arasındaki ilişki anlatıldı. 2017 yılında yürürlüğe giren Tip İmar Yönetmeliği’ne göre toprağa dayalı tüm bodrum katlarda, dış etkilere karşı ısı ve su yalıtımı yapılmasının zorunlu olduğunun hatırlatıldığı etkinlikte ayrıca su yalıtımının olmadığı veya standartlara uygun yapılmadığı binalarda, demir donatıların korozyon etkisiyle paslanıp 10 yılda taşıma kapasitesinin yüzde 66’sını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Temeldeki su kaçaklarının ilerlemesi Epikon ile önleniyor

Etkinlikte ODE Yalıtım’ın binaların dayanıklılığını artıran en uygun ve güvenilir su yalıtım malzemesi olan bitümlü membran örtüleri alanında geliştirdiği Epikon serisi de mimarlara tanıtıldı. Eksi 30 derece soğukta bükülme dayanımlarıyla Türkiye’de bir ilk olan ürünler, temel ve perdelerde sonradan olabilecek su kaçaklarının beton yüzeyi boyunca ilerleyip tüm taşıyıcı sistemi sarmasını ve zayıflatmasını engelleyerek, yapının taşıyıcı gücünü koruyor.

Evomineral hem ısı hem de ses yalıtımı sağlıyor

Çorum’daki buluşmada mimarlara, ODE Yalıtım’ın ürettiği ara bölme levhası Evomineral hakkında da bilgi verildi. Hem ısı hem de ses yalıtımı sağlayan Evomineral, çevreden gelen sesleri kullanıldığı ürün tipine göre 45,1 desibele kadar azaltarak, konforlu ve huzurlu yaşam alanları oluşturmayı sağlıyor. Özel bir üretim teknolojisi kullanarak geliştirilen Evomineral, sahip olduğu EUCEB Belgesi (EUCEB-Mineral Yünler İçin Avrupa Sertifikasyon Kurulu) ile insan sağlığına olumsuz etkileri olan kimyasalları içermeyen elyaflardan üretildiğini kanıtlıyor.

ODE-Yal-t-m-G-rsel-1

ODE Select ile projeler için en uygun çözüm ve dokümanlara ücretsiz erişim

Etkinlikte son olarak ODE Yalıtım’ın paydaşlarına sunduğu yenilikçi hizmetler arasında yer alan ODE Select tanıtıldı. Türkiye’nin yalıtım sektöründeki ilk dijital platformu olan ODE Select, mimarlar, tasarımcılar, mühendisler, bu alanlarda eğitim gören üniversite öğrencileri başta olmak yalıtıma ilgi duyan herkese inşaat projeleri için en uygun çözümlere ve teknik dokümanlara tamamen ücretsiz bir şekilde erişim imkanı sağlıyor. Platformun içinde BIM Kütüphanesi, Su Yalıtımı Sistem Seçim Aracı, Teknik Yalıtım Hesaplama Aracı, ODE Proje Hizmetleri ile Ürünler ve Dokümantasyon yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.