Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Müsiad’ın Yeni Genel Merkezinde Isıdem Yalıtım Ürünleri Kullanıldı

2017 yılının başında temeli atına MÜSİAD yeni genel merkezinde ISIDEM Yalıtım ürünleri kullanıldı.

Türkiye’nin yurt içinde ve dışında en yaygın teşkilatlanan iş adamları derneği olan MÜSİAD’ın yeni genel merkezinin ısıtma-soğutma-havalandırma sistemlerinde, ISIDEM Yalıtım’ın Eskişehir’de yer alan LEED sertifikalı tesislerinde ürettiği Coolflex markalı elastomerik kauçuk köpüğü ve Flexiduct markalı esnek hava kanalı ürünleri kullanıldı. 10 bin metrekarelik kapalı alan üzerine inşa edilen yeni genel merkez kompleksinin mekanik sistemleri enerji tasarrufuna yönelik seçildi.

Yeni genel merkez, 14.600 m2’lik arsa üzerine 5 katı toprak üstünde, 3 katı da yer altında olmak üzere 8 katlı olarak inşa edildi. Komplekste kütüphane, kapalı ve açık otopark, 800 metrekarelik, gerektiğinde bölünebilen bir konferans salonu, irili ufaklı 15 toplantı salonu gibi birçok alan bulunuyor.

Sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı Coolflex’te

Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü Yüksek Su Buharı Difüzyon Direnci Katsayısı ile korozyon riskini minimuma indirmek adına μ ≥   10.000 değeri ile üretiliyor. Bu değer şu ana kadar TSE tarafından tescillenmiş ürünler arasında sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı olma özelliği taşıyor. Kapalı gözenekli ve homojen dağılımlı hücre yapısı sayesinde uygulandığı tesisatlarda maksimum termal performans ve yoğuşma kontrolü sağlayan Coolflex ürünleri, TS EN 13501-1 yangın yönetmeliğine göre levhalarda B,s3-d0, borularda BL,s2-d0 yangın performansıyla uluslararası standartlara uygunluğuyla öne çıkıyor.

Bir Cevap Yazın