MTMD, Kolombiya’daki Expo ACAIRE 2019’da temsil edildi

MTMD, Kolombiya’daki Expo ACAIRE 2019’da temsil edildi

Kolombiya İklimlendirme ve Soğutma Derneği ACAIRE tarafından düzenlenen bölgenin en önemli organizasyonlarından biri olan 18. Endüstriyel İklimlendirme ve Soğutma Fuarı “Expo ACAIRE 2019”, Kolombiya’nın Baranquilla şehrinde gerçekleşti. 28-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen uluslararası fuara derneğimizi ve sektörümüzü temsilen MTMD Yurt Dışı İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Fevzi Durgun katıldı. 270’den fazla üyesi olan Kolombiya ACAIRE Derneği bölgenin lider kuruluşları arasında yer alıyor.

Organizasyonda dünya markalarının temsilcileri stant açarak ve/veya konferans vererek katılım gösterdiler. ISIB organizasyonuyla alınan stantta MTMD ülkemizi, sektörü temsil etti. MTMD adına Fevzi Durgun tanıtım sunumu ve bire bir görüşmeler gerçekleştirdi. Stantımızı ziyaret eden isimler arasında Ashrae Başkanı Darryl K. Boyce ve US Air Conditione‘den Mrs. Karine Leblanc ve INGEA Kolombiya’dan Gerardo Alfonso vardı. Ayrıca, ACAIRE Başkanı Giovanni Barletta, ACAIRE Dernek Müdürü Claudia Sanchez, ACAIRE’nin önceki dört dönem başkanlığını yapan, 23 yıllık mekanik tesisat taahhüt işleri şirketinin sahibi Rodrigo Pinzon standımızı ziyaret ettiler. Bu görüşmelerde dernekler arası iş birliği olanaklarını geliştirme çalışmaları yapmanın önemi üzerinde duruldu.

30 Ağustos’ta Fevzi Durgun’un yaptığı sunumda Türk İklimlendirme Sektörü’nün genel bir portresi çizildi. Türkiye’nin 1950’den bu yana inşaat projelerinde tasarımdan işletmeye kadar olan süreçte artarak devam eden başarılarından söz edildi. ISIB (İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği) tanıtım filmi izlendi. Faaliyetlerine 2012 yılında başlayan İSİB’in Türk iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren tüm ihracatçı firmaları tek bir çatı altında toplamak ve sektör ihracatının potansiyelini artırmak amacıyla sürdürdüğü çalışmalardan ve üye firmalarının pazardaki önemli yerinden söz edildi. Daha sonra ISKID (İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği)’in hazırlamış olduğu sunum da katılımcılarla paylaşılarak ülkemizin başta İngiltere, Almanya ve Fransa’nın yer aldığı Avrupa pazarında çok önemli bir yere sahip olduğu örnekler ve rakamlarla anlatıldı. Daha sonra, MTMD Tanıtım filminin gösterimi ile beraber inşaat ve elektromekanik müteahhitliği yapan Türk firmalarının Asya’nın en doğusundan Avrupa’nın en batısına, Rusya’nın en kuzeyinden Afrika’nın en güneyine kadar, Kuzey Amerika da dahil dünyanın pek çok yerinde büyük ve prestijli projelerde attığı imzalardan söz edildi.  Türk üretici ve uygulamacı firmalar olarak henüz yaygın bir şekilde yer almadığımız Güney Amerika pazarında da tasarım, üretim, organizasyon, taahhüt ve işletme süreçlerinin tamamında var olmaya yetkin ve istekli olduğumuz konusunda vurgu yapıldı. Başarıyla geçen sunumun ardından katılımcıların sorularına yanıt verildi ve iş geliştirme olanakları ile ilgili ayrıntılı görüşmeler yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?