Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

MAS DAF, Atık Su Pompalarıyla, Altyapı Projelerinin de Öncü Markası

Mas Daf, son teknoloji pompa sistemleriyle üstyapı projelerinin yanı sıra atık su pompalarıyla, altyapı projele­rinin de öncü markası olarak hem yurt içinde hem de ihracat pazarlarında aktif rol alıyor.

İnovatif ve enerji verimliliği sağlayan çevreci ürünleriyle 42 yıldır pompa sektöründe bir çok ilke imza atan Mas Daf, son teknoloji pompa sistemleriyle, üst yapı projelerinin  olduğu kadar atık su pompalarıyla, alt yapı projele­rinin de öncü markası olmaya devam ediyor. MAS DAF’ın “Enduro serisi dalgıç pompa”ları, “Enduro-Pro atık su ve kanalizasyon pompaları” ile “UKM-S serisi klapeli kendinden emişli pompaları” %100 yerli sermaye ile Mas Daf Düzce tesislerinde üretiliyor.

UKM-S serisi pompalar, dalgıç pompaya göre daha kolay temizlenebilir

2002 yılında Türkiye’de ilk kez Mas Daf tarafından üretilen ve birçok projede tercih edilen UKM-S serisi pompaların dizaynında klape kullanıldığı için kendinden emiş yapabilme özelliğine sa­hiptir. Bu nedenle emme borusu altında ek bir kla­pe kullanılmasına gerek duyulmaz. Pompa emiş yaparken herhangi bir yerden hava almaz. UKM-S serisi kendinden emişli pompaların, dalgıç pompaya göre avantajlarından biri de kolay temizlenebilir olmasıdır. Pompanın gövdesinde bulunan temizleme kapağı sayesinde, basılan akışkanın içerisinde bulunan büyük parti­küller, pompayı tıkadığında, pompanın, tesisattan sö­külmesine gerek kalmadan bakımı yapılabilir. Farklı kapasitelerde 2”, 3”, 4”, 6”, 8”, 10” çıkışlı 6 modele sahiptir. UKM-S serisi pompaların, katı partikül geçirgenliği 76 mm’ye ka­dar çıkar.

Dalgıç pompalar için sorun yaratan elastik malzemeleri de rahatlıkla basabilir

Mas Daf’ın UKM-S serisi pompaları, acil müdahale pompası olarak kullanılır. Otel ve hastanelerdeki atık suların tahliyesinde, dalgıç pompalar için sorun yaratan elastik malzemeleri de rahatlıkla basabilmesi nedeniyle uzun yıllar sorun­suz çalışır. Şantiyelerdeki kazı sularının tahliye edilmesinin yanı sıra yağmur suyu ve sel sularının deşarj edilmesinde de kullanılan bu pompa­lar, dizel motor ve römorklu olarak da üretildiği için belediyeler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Bu kapsamda 2018 yılında Ankara Büyükşehir Bele­diyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından alınan 13 adet dizel motorlu-römorklu acil müdahale pom­pasında Mas Daf UKM-S serisi pompalar tercih edilmiştir.

Bir Cevap Yazın