ALDAĞ A.Ş. ve CIAT İş Birliği İmza Töreni Gerçekleştirildi

ALDAĞ A.Ş. ve CIAT İş Birliği İmza Töreni Gerçekleştirildi

ALDAĞ A.Ş. ve CIAT arasında başlayan ortaklık kapsamında iş birliği sözleşmesinin imza töreni, 28 Ocak 2020 tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi.

ALDAĞ A.Ş. Türkiye ve CIAT Fransa arasında 19 Aralık 2019 tarihinde sağlanan mutabakat neticesinde; CIAT Türkiye Isıtma Soğutma ve Havalandırma Sist. San. ve Tic. A.Ş.’nin tüm satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetler faaliyetleri ALDAĞ A.Ş.’ye devredilmiş ve ALDAĞ A.Ş., CIAT markalı ürünlerin Türkiye sınırları içerisinde tek yetkili distribütörü konumuna gelmişti. ALDAĞ Isıtma Soğutma Klima San. ve Tic. A.Ş. ve Compagnie Industrielle D’Applications Thermiques (C.I.A.T.) arasında başlayan ortaklık kapsamında iş birliği sözleşmesinin imza töreni, 28 Ocak 2020 Salı günü saat 09:00’da İstanbul Çırağan Sarayı’nda geniş katılım ile gerçekleştirildi. İmza töreni öncesinde ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii DAĞOĞLU, ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Stavros TSAVALOS ve CIAT Başkanı Didier GENOIS söz alarak davetlilere hitap etti.

Açılış konuşmasını yapan ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii DAĞOĞLU, “Hoşgeldiniz, tüm sektör temsilcilerimizi ve medya mensuplarını burada ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Uzun tarihlere sahip iki firmadan CIAT 80 yıllık, ALDAĞ A.Ş. ise 53 yıllık geçmişe sahip. CIAT ticari iklimlendirmede dünyanın en büyük şirketidir ve çok geniş bir ağa sahip grubun parçasıdır. Bu algının ve bizim sağlam imajımızla birleşerek oluşacak bu sinerjinin tüm sektöre değer katacak bir unsur olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BU İŞ BİRLİĞİ DERİN ANLAMLAR İÇERİYOR”

İş birliğinin oluşma aşamasından söz eden DAĞOĞLU, sözlerini şöyle sürdürdü: “ALDAĞ A.Ş. güçlü bir firmaydı, ancak dinamizm problemi vardı. Her ne kadar aile şirketi de olsa tabii doğal olarak değişime karşı bir direnç ortaya çıkıyor. Bu hem şirketimiz nezdinde hem de sektörümüz nezdinde de böyle. Ancak su akar yatağını bulur, suyun akışını engellemek mümkün değil. Sürdürülebilirlik bizim için en önemli kavramdır. Değer yaratarak ilerlemek istiyoruz. Sadece niceliksel olarak büyümek istemiyoruz. Tabi biz değer yaratmak isteyen firmalar arasında rekabetçi olmak zorundayız. Bu iş birliğimiz, sadece bir iş birliğinden daha derin anlamlar içeriyor. CIAT ile buluştuğumuz ilk andan itibaren kanımız uyuştu. 18 ay sabırla yapılan görüşmeler birbirimize inanmamızdan kaynaklandı. Bir Musevi arkadaşım; ‘Biz Museviler iş ortaklığı yapmadan önce çok tartışırız sonrasında iş yaparız, siz iş yapmaya güle oynaya başlıyorsunuz sonrasında kavga ediyorsunuz’ demişti. Biz bu işin başında her şeyi konuştuk. Bu iş birliği sadece firmamız için değil, tüm sektörümüz için bir dönüm noktasıdır. Bizim ana ürün kategorimiz klima santralidir. Bizim klima santralleri alanındaki gücümüz CIAT firmasının soğutma grubundaki gücü ile birleştiğinde gücümüz daha çok artacaktır.”

Konuşmasında Elazığ ve Malatya bölgesinde yaşanan deprem felaketiyle ilgili görüşlerini de aktaran DAĞOĞLU, “Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Bu felaketi de hep beraber aşacağız. Biliyorum o gün hayat duruyor. Felakette enkazın altında kalanların olduğu düşüncesi aklımızdan hiç çıkmıyor. Depremi hiçbir zaman unutmamalıyız. Biz ALDAĞ A.Ş. olarak üzerimize düşeni yapacağız.” sözlerini kullandı.

“CIAT, TÜRKİYE’YE VE BİZE GÜVENDİ”

Türkiye’nin ekonomik anlamda çok parlak bir dönem yaşamadığına değinen DAĞOĞLU, sözlerine şu şekilde devam etti: “2019’un son çeyreğinde bir büyüme olmuştu. Bu yılın ilk çeyreğinde de büyüyeceğiz. Ancak bundan 5-6 yıl önceki gibi %10’un üzerindeki büyüme oranlarından bahsetmemiz mümkün değil. Bu ortamda CIAT, Türkiye’ye güvendi ve Türkiye’deki varlığını güçlendirmeye karar verdi. ALDAĞ’a güvendi ve çok uzun yıllar Türkiye’de devam ettirdiği operasyonlarını bize emanet etti, CIAT Ailesi’ne bu güvenlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Stavros TSAVALOS bize bir fikirle geldi, biz onun düşüncesiyle yola çıktık. Saygı duyduğunuz birinin sizi sabır ile yönlendirmesi çok önemli. Son derece bürokratik bir firma. Dolayısıyla karar vericilerin elini bağlayan unsurlar var. Bu ortaklık ile birlikte yeni bir dönem başlıyor. Ben 3 yıl önce yönetime geldiğimde ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedim. Yapacaklarımı söyledim ve dediklerimin hepsini yaptım. Üzülenler, kırılanlar oldu ancak olması gereken buydu. Çünkü Türkiye ve dünya değişiyor. Ben müspet ilime inanmış bir insanım. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Değişim risk taşır ama değişmemek daha büyük risktir, çünkü sonuç kesindir. Bugün burada bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Desteklerinizin devam etmesini diliyorum. Özellikle proje firmalarının destekleri ile CIAT’ın değerinin karşılığını alması gerektiğini düşünüyorum. CIAT’ı yeterince anlatamazsak bizde sorun vardır. CIAT’ın satış ve satış sonrası ekibinin büyük kısmını bünyemize aldık. Bünyemizde çok kültürlü bir yapı oluştu. Dolayısıyla herkes geldiği kurumun kültürünü de beraberinde getirip geldiği kurumun kültüründen de bir şeyler alıyor ve böylelikle bir füzyon oluşup ve ortak bir kurum kültürü ortaya çıkıyor. CIAT’ın Türkiye’de tarihsel geçmişi olması ve bilinir olması, bizim kendi çatımız altında bir araya gelmemiz kurumlar arası bir kültür paylaşımı oluşturacaktır. Dolayısıyla bunu pazara yansıtmak zorundayız. CIAT Başkanı ve diğer üst düzey yöneticilerinin bize duydukları güvenden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

STAVROS TSAVALOS: “ALDAĞ BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM HİKAYESİ”

Törende konuşan ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Stavros TSAVALOS, “Bize inandığınız için herkese çok teşekkür ederiz. Görüşmelerimiz 18 ay sürdü. Bu gün İcra Kurulu Üyesi olduğum ALDAĞ A.Ş.’ye 2016’da danışman olarak geldim. O zamanlardan bu zamana şirket büyük değişim gösterdi. Aslında bu çok zorlu bir süreçti. Hala çok enerji ve zaman harcıyoruz. 5 yıl içinde vizyonumuzu ve düşündüklerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Şirket yeni süreçler başlattı. Önümüzde zorluklar olacaktır. İş dünyasında her şey istediğiniz gibi gitmeyebilir ama emin olduğumuz bir şey var; biz bu sürece kendimizi adadık, attığımız adımlara inanıyoruz. Şirketin geçmişi ile bugününü karşılaştırdığınızda çok güzel bir fabrika kurulduğunu göreceksiniz. Şirket için önemli olanaklar sunuluyor. Oluşan ortaklık nedeniyle bugün buradayız. Sadece Türkiye pazarı değil aynı zamanda dünya pazarı da ‘Çözümler Pazarı’ haline geliyor. Bu yaklaşıma daha önce geçersek liderliği almamız o kadar kolay olur. Neden 18 ay önce bu fikri geliştirdiğime gelirsek; çünkü CIAT bir çözüm şirketidir. ALDAĞ A.Ş.’nin üretim avantajları ile birlikte gelişimleri çok yakın zamanda göreceğiz, bundan eminim. Mesajım açık ve net; biz çözüm üretiyoruz, ürün değil. Bu da aslında büyük bir değişim. Şu anda gördüğümüz gibi dünyadaki trend bu yönde. Önümüzdeki günlerde pazar çok güçlü olmayacak fakat gelişmek için temel noktaları görmeliyiz. Yaptığımız değişiklikleri kısa zaman içerisinde göreceksiniz, pek çok projemiz var. Farklı nedenlerden dolayı bunları bekletiyoruz. Bunları hayata geçireceğiz. Aslında bölge de genişliyor. ALDAĞ A.Ş. büyüme unsurlarında farklı güçler var, çözüm üretiyoruz ve değer yaratıyoruz. Bu ortaklığın büyüyeceğine inancım tam. Çok teşekkür ederim.” sözlerini kullandı.

CIAT BAŞKANI DIDIER GENOIS: “TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR ÜLKE, ALDAĞ ÖNEMLİ BİR ORTAK”

İmza töreni öncesi konuşan CIAT Başkanı Didier GENOIS, “Size biraz CIAT’tan bahsetmek isterim; tasarım üreticisi olan CIAT, vantilatör ve havalandırma sistemleri üretiyor. Stavros TSAVALOS’un dediği gibi ‘biz çözüm üretiyoruz.’ Bazı ülkelerde kendimiz dağıtım yapıyoruz, bazı ülkelerde ise başka şirketlerle ortaklıklar oluşturuyoruz. ALDAĞ A.Ş. de bu şirketlerden bir tanesidir. Türkiye bizim için önemli bir ülke. Büyüme için çok büyük olanaklar var. Bizim stratejimiz ALDAĞ A.Ş.’nin desteği ile büyümektir. Bugün bizim için önemli bir gün. Çünkü 18 ay boyunca bugün için uğraştık. Detaylara baktığımızda ALDAĞ A.Ş. ve CIAT ortaklığının oldukça rekabetçi bir ortaklık olduğunu gördük. ALDAĞ A.Ş. güçlü bir şirket ve Türkiye’deki büyümemizde bizim için faydalı olacağına inanıyoruz. CIAT büyük ve lider bir şirket, güvenlik, yangın, havalandırma gibi alanlarda çalışıyor. Türkiye’de ALDAĞ A.Ş.’ye güveniyoruz. Büyüme stratejimiz bütün Avrupa için geçerli. Türkiye çok dinamik bir ülke. Özellikle burada çok büyük potansiyel olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden ALDAĞ A.Ş. ile bu iş birliğini imzalıyoruz. Burada varlığımızı güçlendirmek için ALDAĞ A.Ş.’ye güveniyoruz. Doğru kişilerin doğru çözümleri üretmesini istiyoruz. Bu ortaklık büyüme için çok önemli olacak. ALDAĞ A.Ş. Türkiye’de tanınmış bir firma ve oturmuş bir yapısı var. Bu ortaklığa güveniyorum, gelecekte birlikte büyüyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

aldağ aldağ aldağ aldağ

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Aldağ CIAT

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

94. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: