Hantech, Türkiye Pazarına Yatırım Yapmayı Hedefliyor

Hantech, Türkiye Pazarına Yatırım Yapmayı Hedefliyor

Almanya’nın Karlsruhe merkezinde 2007 yılında kurulan ve iklimlendirme teknolojileri konusundaki geniş ürün grubu ile Avrupa’ya hizmet veren Hantech, Haziran 2019 tarihinden itibaren Hantech Türkiye şirketini kurdu. Hantech, 9 Kasım tarihinde Elite World Asia Otel’de düzenlenen toplantıda Türkiye organizasyonu ve faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştı.

Hantech’in vizyonu ve hedefleri hakkında bilgiler aktaran Hantech CEO’su Ramazan Hantik, önümüzdeki 3 yıl içerisinde Türkiye’de yeni bir yatırım planladıklarını, 1 yıl içerisinde de klima, portatif klima, nemlendirme cihazları, hava temizleme cihazları ve vantilatör ürün grubu ailesine VRF sistemleri de dahil etmek istediklerini ifade etti.

“135 günde 4 bin takıma yakın cihaz sattık”

Hantech Satış Müdürü Metin Uzun, “2018 yılının Ekim ayından buyana Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Birinci yılımızı doldurduk, 135 günde 4 bin takıma yakın cihaz sattık, 3500 takım cihazımız şu anda sahada, son tüketicilerin evlerinde ve ofislerinde çalışır vaziyette. 3 yıl garantimiz var, yedek parça stoğumuz ve Türkiye genelindeki yaygın servis ağımız ile hizmetlerimiz devam ediyor. 2020 yılında da profesyonel seri kategorisinde VRF sistemlerine geçiş yapacağız. TCL ile yıllardır çalışıyoruz, Almanya’da buzdolabı ve çamaşır makinesi ile beyaz eşyaya da giriş yaptık, Türkiye için de beyaz eşya konusunda adımlar atacağız, ancak önceliğimiz iklimlendirme tarafında VRF sistemleridir” sözlerini kullandı.

“2023 hedefimizi, 81 ilde 400 bayi servis olarak belirledik”

Sunumunda bayi ve satış sonrası hizmetler konusuna da değinen Uzun, “3 yıl içerisinde iyi bir bayi servis ağı kurmayı hedefliyoruz. Halihazırda çalıştığımız 141 bayi servisimiz var. 2023 hedefimizi, 81 ilde 400 bayi servis olarak belirledik. Bu hedefler doğrultusunda bölgesel eğitimler vereceğiz. Son tüketicinin evinde ve ofislerde bu cihazları olması gerektiği gibi çalıştırıp, yüksek müşteri memnuniyeti sağlayacağız. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde Türkiye’de yatırım yapıp, üretim tesisi kurup, klima üretmek istiyoruz” dedi.

“Hızlı ve sorunsuz hizmet”

Hantech Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Mehmet Gökalp, cihazların satışına 19 Haziran’da başladıklarını, 135 gün kadar kısa bir süre içerisinde profesyonel bayi ve satış ağı ile birlikte 4 bin takıma yakın ürün satıldığını ve güçlü servis organizasyonlarıyla birlikte satış sonrasında da son tüketiciye hızlı ve sorunsuz hizmet vermeye başladıklarını belirtti.

Toplantı sonrasında gerçekleştirilen gala gecesinde sahne alan ünlü şarkıcı Hadise, seslendirdiği şarkılarıyla katılımcılara eğlenceli bir gece yaşattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

94. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: