Aldağ Banner
Aldağ Banner

Hadımköydeki Pandemi Hastanesinde  Termofan Tercih edildi!

Hadımköydeki Pandemi Hastanesinde Termofan Tercih edildi!

Pandemi hastanelerinde kullanılmak üzere tasarlanan, hijyen standardında ve %100 taze hava üreten paket tipi klima santralleri tarihi hastanede uygulamaya alındı!

1891 Yılında 2.Abdülhamit tarafından inşa edilen ve Hadımköy’de yer alan hastane Cumhurbaşkanımız Sayın, Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla pandemi hastanesi olarak aslına uygun olarak restore edildi.

Türkiye’nin önde gelen restorasyon firmalarından Güryapı Restorasyon Taahhüt ve Ticaret A.Ş. firmasının üstlendiği bu önemli projede 20 gün gibi kısa bir sürede hastanenin klima santrali ihtiyaçlarınıkarşılayan  Termofan A.Ş. sürece katkı vermenin haklı gururunu yaşıyor.

Tarihi yapıda pandemi hastanelerinde kul- lanılmak üzere  dizayn edilen, hijyen standardında ve %100 taze havalı paket tipi klima santralleri imalatını ve montajını 20 gündegerçekleştiren Termofan A.Ş.  Türkiye başta olmak üzere Dünyanın çeşitli bölgelerinde güncel teknolojiye sahip ürünlerini başarıyla uygulayarak ülkemiz ekonomisine artı değer kazandırmayı sürdürüyor.

Sultan 2.Abdülhamit tarafından 1891 yılında Hadımköy’de yaptırılan askeri hastane, yıllar içerisinde adeta harabeye dönmüştü. 1985 yılına kadar askeri hastane olarak hizmet veren tarihi bina, daha sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 2012 yılına kadar kışla olarak kullanıldı.

Hastane başta Covid 19’lu hastalar ile diğer hastalara hizmet vermek üzere Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Hadımköy Ek Hizmet Binası olarak hizmet verecek.

Pandemi Hastanesi Pandemi Hastanesi Pandemi Hastanesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: