Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Fatih Yedikule Spor Tesisleri Projesi’nde Yankı Mekanik Tarafından Analiz Group Tercih Edildi

Fatih Yedikule Spor Tesisleri Projesi

Fatih Belediyesi’nin sportif ve sağlıklı yaşam bağlamında çekim noktası olma iddiasıyla projelendirdiği, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle hayata geçirilen Yedikule Spor Kompleksi’nin yapımında Yankı Mekanik, tercihini Analiz Group’tan yana kullandı.

Üç kat olarak planlanan tasarımın giriş katında çelik havuz sistemi örnek alınarak 25 metre uzunluğunda olimpik yüzme havuzu, 260 kişi kapasiteli teleskopik tribün yer alıyor. Diğer katlarda spor stüdyosu, Türk hamamı, buhar odası, sauna, masaj odalarının oluşturduğu spa merkezi yer alan spor merkezinde GF Hakan Plastik grubunun ürettiği Silenta boruların tedariği için Analiz Boru tercih edildi.

Projenin vana grupları Analiz Group imzası ile Unival marka oldu. Isıtma tesisatı sekonder ve primer devrede İn-line yüksek verimli sirkülasyon pompalar ile ETNA ve LOWARA marka tercih edildi. Kullanım suyu hidroforunda komple paslanmaz, çelik pompalı, panolu, frekans konvertörlü hidrofor tercih edildi. Isıtma tesisatında; kazan grupları A sınıfı enerji verimliliği ve geniş modülasyon oranı ile avantaj sağlayan PROTHERM marka olurken boyler için MIT marka Analiz Group güvencesiyle tercih edildi.

Bir Cevap Yazın