Escon Enerji 2023 Yılında Yurt Dışında Büyüyecek

Escon Enerji 2023 Yılında Yurt Dışında Büyüyecek

YENİ YURT DIŞI OPERASYONLARI VE ÜRETİCİ KİMLİĞİYLE YÜZDE 200 BÜYÜME HEDEFLİYOR

Türkiye’nin ilk global enerji hizmet şirketi ESCON Enerji, yüzde 100 büyüme ile kapattığı 2022 yılının ardından 2023 yılı büyüme hedefini yüzde 200 olarak belirledi. ESCON Enerji CEO’su Onur Ünlü, “Bu yıl Almanya’da bir ofis açmayı, Mitsubishi Heavy Industries ile birlikte Uzak Doğu Asya pazarına girmeyi ve Ukrayna’da yeni bir yapılanmaya gitmeyi hedefliyoruz. Ülkemizde ise enerjinin dönüşümünde en önemli teknolojilerden biri olan ısı pompasının üretimine başlayarak, üretici kimliğine kavuşacağız” dedi.

Türkiye’nin ilk global enerji hizmet şirketi olarak Rusya’dan Hindistan’a 12 ülkede hizmet veren ESCON Enerji, yeşil dönüşümün işletmelerin öncelikli gündemlerinden biri olduğu 2022 yılını ciroda yüzde 100, istihdamda ise yüzde 30 büyüme ile kapattı. İşletmelerin ilk olarak enerji verimli hale gelmeleri ardından yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaları için çalışmalar yürüten ESCON Enerji, yeni yıla da önemli hedefler ile başladı.

Onur Ünlü: “Yakında üretici kimliğimize kavuşacağız”

2023 hedefleri hakkında bilgi veren ESCON Enerji CEO’su Onur Ünlü, bu yıl cirosal olarak yüzde 200, istihdamda yüzde 25 artış hedeflediklerini söyledi. Ünlü, bu hedeflere ulaşmak için planladıkları faaliyetleri ise şöyle sıraladı; “2023’te tıpkı geride bıraktığımız yılda olduğu gibi gündemin en sıcak başlıklarından biri enerji olacak. Çünkü gerek iklim krizinin etkileri gerekse enerji maliyetlerindeki artış ve özellikle Avrupa’da yaşanan enerji arzı sorunları, işletmelerin bu konuyu daha yoğun bir şekilde ele almalarına yol açtı. Biz de ESCON Enerji olarak, işletmelerin öncelikle enerji verimli hale gelmeleri ardından yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeleri için çeşitli proje ve hizmetler sunuyoruz. Bu yıl ayrıca enerjinin dönüşümünde en önemli teknolojilerden biri olan ısı pompasının üretimine de başlayacağız. Bununla ilgili Ar-Ge süreçlerimizi tamamladık, yakında üretici kimliğimize kavuşacağız.”

“Avrupa ve Uzak Doğu Asya’da büyüyeceğiz”

İlk yurt dışı ofislerini 2020 yılında Dubai’de açtıklarını ve bu ofisle birlikte bölgedeki faaliyetlerini artırdıklarını hatırlatan Ünlü, “Bu yıl yurt dışı pazarında büyüme hedefiyle yeni ofis ve yapılanmalar gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda yeşil dönüşümün, mühendisliğin ve teknolojinin öncü ülkelerinden Almanya’da ofis açmayı planlıyoruz. Uzun yıllardır çalışmalar yürüttüğümüz Ukrayna’da da yeni bir yapılanma planlıyoruz. Bu yıl ayrıca 2011 yılından bu yana Türkiye ve çevre ülkeler temsilciliğini yürüttüğümüz, dünyanın en verimli soğutma gruplarını üreten Mitsubishi Heavy Industries ile ortak bir çalışma yürüteceğiz. Bu şirket ile birlikte Uzak Doğu Asya pazarına hizmet etme amacıyla Singapur’da ortak bir ofis açacağız. Tüm bunların neticesinde Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında küresel bir oyuncu olma yolunda önemli bir ilerleme kaydedeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.