Enerjisa Enerji, CDP 2022 Karbon Saydamlık Projesinde Yönetim Seviyesi olan “B” notunu aldı

Enerjisa Enerji, CDP 2022 Karbon Saydamlık Projesinde Yönetim Seviyesi olan “B” notunu aldı

Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, uluslararası raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında “B” notu ile değerlendirildi.

‘Herkes için daha iyi bir gelecek’ vizyonuyla Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden lider dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, CDP 2022 İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında “B” Notu alarak bir önceki skorunu korudu.

Uluslararası raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP), İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programları doğrultusunda; firmaların iklim değişikliği ve su konusundaki yönetişim yapılarını, risk ve fırsat tanımlamalarını, iş stratejileri, hedefleri, sera gazı emisyon verilerini, su kullanımlarını ve su kaynakları üzerindeki etkilerini, farklı paydaşlar ile etkileşimlerini değerlendirirerek puanlama metodolojisine göre derecelendiriyor. Farkındalık, yönetim ve liderliğe uzanan bir yolculukta değerlendirilen şirketler D’den A’ya kadar puanlandırılıyor.

CDP İklim Değişikliği Programı’na Türkiye’den 116 başvuru yapıldı

Türkiye’de CDP Programlarına yanıt veren 116 şirketten biri olan Enerjisa Enerji, ‘Herkes için daha iyi bir gelecek’ vizyonuyla tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik odağıyla yöneten lider dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi olarak, CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında hesaplama metodolojisi, raporlama, yönetişim alanlarındaki performansının geliştirilmesi sonucunda  “B” notu ile değerlendirildi.

Dünya’nın en önemli raporlama platformlarından biri olan CDP  İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında, geçtiğimiz sene alınan skoru değerlendirdiğinde artan farkındalık ve alınan aksiyonlar ile performanslarının devam ettiğine dikkat çeken Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar; “İklim değişikliğinin etkilerine ve sorunun kaynağına yönelik çözüm üreterek ‘etki’ yaratan bir şirket olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. İklim krizi ile mücadelede istenilen seviyeye gelinene kadar var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. CDP performansımıza katkı sağlayan tüm Enerjisalılara teşekkür ederim.’’

Sürdürülebilir ürün ve hizmetleriyle gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmaya kararlı olduklarını belirten Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu; “Doğal kaynaklarımızı korumak ve iklim değişikliği ile mücadelemizi güçlendirmek amacıyla faaliyetlerimizde sürdürülebilirlik ve çevre yönetimi yaklaşımını ön planda tutuyoruz. Ülkemizin net sıfır emisyon hedefi için eylem planları geliştiriyor, tesislerimizde enerji verimliliğine odaklanarak operasyonlarımızın çevresel etkisini ve karbon emisyonlarımızı azaltmayı hedefliyoruz. Ekosistemimizi ve biyolojik çeşitliliği korumaya kararlıyız. Bu emeklerimizin sonucunda dünyanın en büyük çevre raporlama platformlarından biri olan CDP’nin İklim Değişikliği ve Su Güvenliği alanında iyi çevre yönetimi sergileyen şirketler için açıkladığı ‘B’ skorunu almak büyük bir motivasyon kaynağı.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.