Eğitim, AR-GE ve İstihdama Verdiğimiz Önem Makine Sanayi Büyük Ölçekli Kuruluş Ödülü ile Taçlandırıldı

Eğitim, AR-GE ve İstihdama Verdiğimiz Önem Makine Sanayi Büyük Ölçekli Kuruluş Ödülü ile Taçlandırıldı

Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen ve Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren başarılı sanayi kuruluşlarının ödüllendirilmesi misyonunu taşıyan

12. Çizgi Üstünde Sektörel Performans Ödül Töreni, 6 Aralık tarihinde Kocaeli Valisi Sayın Hüseyin Aksoy’un da katılımıyla Wellborn Otel’de gerçekleştirildi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Kocaeli Valisi Sayın Hüseyin Aksoy ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleşen ödül töreninde açılış konuşmasını Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu gerçekleştirdi.

150 firmanın başvurduğu Sektörel Performans Değerlendirmesi’nde Systemair HSK, jüri üyeleri tarafından büyük ölçekli kuruluş kategorisinde başvuran tüm kuruluşlar içerisinde Marmara Bölgesi’nde; Ar-Ge harcamaları, istihdam artışına katkı ve eğitime verilen önem kategorileriyle öne çıkarak Makine Sanayi Sektöründe Büyük Ölçekli Kuruluş Ödülü’ne layık görülen firma oldu.

Ödülü hak etmemizi sağlayan üç kriterin de arkasında tecrübeli ve her zaman daha fazlasını üretmeye istekli bir ekip yer almakta.

İnsan eğitimle doğmaz ama eğitimle yaşar

Firma DNA’sında taşınan, “insan eğitimle doğmaz ama eğitimle yaşar” anlayışı ilk somut meyvesini iki sene önce, rahmetli iş adamı Vural Eroğlu’nun eğitime verdiği önemin altını çizmek ve bu vizyonu devam ettirmek adına kurulan “Vural Eroğlu Akademi”  olarak vermişti. Yanı sıra firma bünyesinde verilen diğer mesleki ve teknik eğitimler, çeşitli sektör dernek ve vakıflarının gerçekleştirmiş olduğu eğitimlere verilen akademik katkı ve katılım, Systemair HSK’da eğitimin her zaman tüm olguların üzerinde tutulduğunu kanıtlar niteliktedir.

Dünya çapındaki 9 teknik merkezden biri Türkiye’de

Araştırma ve geliştirme çalışmalarına gelindiğinde, sektörün sayılı Ar-Ge merkezlerinden ve Systemair’in global çaptaki 9 Ar-Ge merkezinden biri olan Dilovası fabrikası, bilgi birikiminin her geçen gün kümülatif şekilde ilerlemesiyle zaman zaman ülke sınırlarını dahi aşar durumda. Systemair Grup’a birçok konuda, özellikte yazılım konularında destek ve öncü olan Systemair HSK Ar-Ge ekibi, firmanın daimi gurur kaynaklarından.

Ekip ruhu kıta değiştirtti

Hadımköy’den Dilovası fabrikasına taşınma sürecinde firma genelindeki özenli çalışmalar ve değerli çalışma arkadaşlarımızın bağlılıkları sayesinde; aradaki 109km mesafeye rağmen hem şehir hem de kıta değiştiren, mavi yaka çalışanların %40, beyaz yaka çalışanların %70’i hala ekibin bir parçası olmaya devam etmekte. Bunların yanı sıra, 2019 yılında ülke ekonomisinde yaşanan olumsuz durumlara rağmen çeşitli kademelerde toplamda 52 ek istihdam yaratılmış olması, hem istihdama verilen önemin hem de finansal gücün güvenilir kanıtı niteliğinde.

Ete kemiğe bürünen 38 yıllık başarı

Ödüle layık görülerek somutlaştırılan bu başarımızın, bizi önümüzdeki dönemler ve projeler için daha da isteklendirdiğini ifade etmekten gurur duyuyoruz.

Ödül Ödül

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ödül Systemair

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

94. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: